Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı? Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı?

Türkiye’de yaşanan depremler sonrası birçok deprem uzmanından bu konuyla ilgili araştırmalar ve açıklamalar geldi. Deprem bilimci Dr Ramazan Demirtaş’tan yine bir deprem açıklaması geldi. Demirtaş bu kez bölgelerde yaşanabilecek depremlere karşı değil endişe yaratacak asılsız sözlere karşı uyardı.

‘7.6'lık Deprem Üfüren Üfürdemik’

X sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Demirtaş ilk önce Hakkari’de 7.6 büyüklüğünde deprem olacağı iddiaları üzerinde durarak, aynı zamanda Kayseri'de yer alan Erciyes dağı'nın patlayacağını söyleyenlere karşı şu ifadeleri kullandı:

“Hakkari'de 7.6'lık deprem üfüren üfürdemik bugün de Karadeniz'de 1200m uzunluktaki fayın 1490 yıldır deprem üretmediğini; 8.0'lik deprem üreteceğini; 3.5metreyi aşan tsunamiler, Karadeniz tabanında 11 denizaltı volkanın aktif hale geleceğini, Erciyes'in patlayacağını üfürmüş”  

‘Cehalet Diz Boyu’

Bilim toplumu olmaktan uzaklaşıldığı için cehaletin diz boyu olduğunu savunan Demirtaş, “Petrol-doğalgaz ile ilintili çamur volkanlarını deniz-altı volkanları zanneden ve gelecekte patlayacağını düşünen zavallı biri.. Bilim toplumu olmaktan çok uzaklaştığımız için, cehalet diz boyu” dedi.

Özel Haber

Muhabir: Merve Erol

Kaynak: Özel Haber