Geçtiğimiz günlerde Kartal'da Kıyma dizisi setini basarak kurşun yağmuruna tutan ve bir oyuncunun yaralanmasına sebep olan şahıslar aynı zamanda emekli bir polis memurunu öldürdü. 10 şüpheli düzenlenen operasyonda evde uyuşturucu partisi yaparken yakalandı.

Dizi Setini Basıp Oyuncuyu Yaraladılar

BluTv'de yayınlanan Kıyma dizisinin setine düzenlenen silahlı saldırıda şahıslar oyuncuların üzerine kurşun yağdırmıştı. Saldırı esnasında dizide Cengo karakterine hayat veren Cengizhan Yurdutek yaralanmıştı. Ünlü oyuncu başını sıyıran kurşun sonrası ölümden kıy payı kurtuldu. 

Yeşilçam Efsanesi Kadir İnanır'da Yine Sevenlerini Üzen Haber! Yeşilçam Efsanesi Kadir İnanır'da Yine Sevenlerini Üzen Haber!

Emekli Polis Memurunu Öldürdüler

Aynı saldırganların dizi setine yaptığı saldırının yanı sıra çetelerin karıştığı düşünülen son 6 günde Avşin Altuntaş isimli emekli polis memuru silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Bahçelievler'de bir otomobil garajına yönelik silahlı saldırı yapıldı. Kanlı eylemlerin ardından harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele polisi, meydana gelen olaylara ilişkin geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi.

Failler Tespit Edildi

Polis, Kurban Bayramı arifesinde Bahçelievler'de faaliyet gösteren bir iş yerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırı ile bayramın üçüncü günü Kartal ilçesinde faaliyet gösteren bir dizi çekim seti ofisine yönelik düzenlenen silahlı saldırı olayını ve dün de Bağcılar ilçesinde bir iş yerine yönelik yapılan kanlı saldırıda emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın öldürülme olayının faillerini tespit etti.

Şüphelilerin Yakalanması İçin Operasyon Başlatıldı

Yürütülen soruşturma çerçevesinde olayların izini süren polis, kimlik bilgileri tek tek belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı. Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince yapılan zincirleme operasyonlarda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların evlerine gerçekleştirilen operasyonlarda, 3 ruhsatsız tabanca, 1 AK-47 tipi Kaleşnikof marka silah, bu silahlara ait şarjörler ve kalaşnikof ve tabancalara ait 170 mermi ele geçirildi.

Uyuşturucu Partisi Yaparken Yakalandılar

Yakalanan saldırganların evde uyuşturucu ve alkol partisi yaptıkları sırada polis baskınına hedef oldukları anlaşılırken, zanlıların 2'sinin emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın öldürülmesi olayına karıştıkları, gözaltındaki 3 şüphelinin ise Kartal’daki dizi setine yapılan silahlı saldırının failleri oldukları öğrenildi.

Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan saldırganlar, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerin polisteki sorguları sürüyor.

Öte yandan, emekli polisin vurulma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: İHA