Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada doğum oranlarına dikkat çekmişti. Bunun üzerine bakanlık annelere doğum paketi hazırlık çalışmaları için harekete geçti. 

Ücretli doğum izni 4 aydan 1 yıla mı çıkıyor?

Türkiye’de azalan doğum oranları AK Parti’nin MYK toplantısında masaya yatırıldı. MKYK’da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Ücretli doğum izninin 4 aydan 1 yıla yükseltilmesi gerektiğini ifade ederek, Bize ne düşerse varız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a, konuyla ilgili çalışmaların başlaması yönünde talimat verdi.

Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor… Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor…

Anne 1

Annelere Dev Destekler Yolda

Edinilen bilgilere göre,  Aile Bakanı Göktaş konuyla ilgili AK Parti’nin strateji ekibine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumdan sonra, AK Parti kurmayları bu sürecin sadece doğum izniyle sınırlı olarak kalmaması gerektiğini, dünya örneklerinin de incelenerek ikinci ve üçüncü çocuğa kademeli olarak devlet desteği verilmesi gerektiğini belirtildi. 

Toplantıda, ikinci ve üçüncü çocuğa devlet yardımlarının haricinde annenin kademeli bir şekilde izin sürelerinin değiştirilmesine, kreş veya kira yardımı ya da kadının yasal hakları ile birlikte maaşı ile ilgili bazı düzenleler de gündeme geldi.

Muhabir: HABER MERKEZİ