Yeniden Refah Partisi'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Abdullah Özkırış, her ilçesine tıbbi görüntüleme merkezleri açma projesini duyurdu.

Kayseri'nin farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmayı ve sağlık altyapısını güçlendirmeyi amaçlayan Özkırış,” Tıbbi görüntüleme merkezleri, ilçe sakinlerinin röntgen, ultrason, mamografi ve diğer tıbbi görüntüleme hizmetlerine daha hızlı ve etkin bir şekilde erişimini sağlayacak.

Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı! Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı!

Ayrıca, bu merkezlerde yapılan görüntüleme işlemlerinin sonuçları, uzman sağlık personeli tarafından değerlendirilerek hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi için önemli bir katkı sağlayacak.

Bu sayede, ilçe sakinleri sağlık sorunlarını daha hızlı bir şekilde tespit edebilecek ve gerektiğinde tedavi sürecine daha erken başlayabilecekler.” dedi.
31 Mart seçimlerinden zafer ayrılmaları halinde tıbbi görüntüleme merkezlerini hayata geçireceklerini belirten Prof. Dr. Abdullah Özkırış'ın “Modern ve donanımlı bir şekilde tasarlayarak vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacak.

Ayrıca, merkezlerde görev alacak sağlık personelinin sürekli eğitimi ve kaliteli hizmet anlayışı da projenin önemli bir parçasını oluşturacak.” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Bolat