Denizli, Elazığ, İzmir gibi birçok ilde ekmeğe indirim geldi. Kayseri’de de ekmeğe indirim uygulanacak mı araştırılmaya başlandı. 

Ekmeğe yapılan zamların ardından kent ekmek fiyatında da artışa gidilmişti. Türkiye’nin birçok yerinde zamlar devam ederken bazı iller ekmeğe indirim yaptı. Elazığ’da Fırıncılar Unlu İmalatçılar ve Gıda Satıcıları Esnaf Odası tarafından ekmeğin 8 TL’den 10 TL’ye çıkarıldığı duyurulmuştu. Valilik karara itirazda bulunarak gelen zammın iptal edilmesini istedi. 2 TL’lik zam uygulamasında tekrar indirime gidildi. İzmir’de ise 7 TL’ye artan halk ekmek yeniden 5 TL’ye düştü. Denizli’de ise 8 TL’ye satılan ekmek 6 TL’ye satılmaya başlandı.

Ekmek Zam 1

Kayseri'de şehirdeki fırınlarda 6,5 TL olan 200 gram ekmeğin fiyatına zam gelerek 7,5 TL'den satılmaya başlandı. Alınan kararla 200 gram somun ekmek ve 200 gram pide 7,5 TL, 400 gram çifte pide ise 15 TL oldu.

Peki, Kayseri’de Ekmeğe indirim gelecek mi?

Kayserililerin Çok Sevdiği O Mekan, Bayram Boyunca Açık Olacak! Kayserililerin Çok Sevdiği O Mekan, Bayram Boyunca Açık Olacak!

Kayseri’de her geçen gün artan ekmek fiyatında, henüz indirim yapılacağı ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı. Vatandaş, ekmeğe ve kent ekmeğe indirim bekliyor.
 

Kaynak: ÖZEL HABER