Erciyes Anadolu Holding bünyesinde bulunan Doquhome, geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılmıştı. Firmayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Doquhome’nin satıldığını duyurdu.

Ertekin, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “13 Mart 2024 tarihinde Doqu Home için muhammen bedel üzerinde geçerli bir teklif aldığımızı ve Doqu Home'un satışı için önümüzdeki dönemde TMSF ve Rekabet Kurulu’nun onay süreçlerinin işleyeceğini aşağıdaki basın bülteni ile duyurmuştuk” dedi.

‘Hayırlı Uğurlu Olsun’

Talas’ta Kentsel Dönüşüm İçin 2 bin 355 Konut Yıkıldı! Talas’ta Kentsel Dönüşüm İçin 2 bin 355 Konut Yıkıldı!

Bedelini peşin ödemiştir diyen Ertekin, “TMSF Fon Kurulu ve Rekabet Kurumu’nun satışın uygun olduğuna karar vermesi sonrasında ihaleyi alan firma ihale bedelini peşin olarak ödemiş ve bugün itibarı ile Kayseri Ticaret Sicil gazetesinde Doquhome ihaleyi alan şirket adına tescil edilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

‘Uygun Şartlar Sağlanamamıştır’

Mondihome ileri tarihte satışa çıkacak diyen Ertekin, “25 Haziran’da yapılan Mondihome ihalesinde tekliflerde uygun şartlar sağlanamamıştır. Mondihome için ileri bir tarihte tekrar ihaleye çıkılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Erciyes Anadolu Holding Bünyesindeki O Şirket Resmen Satıldı! 2

Erciyes Anadolu Holding Bünyesindeki O Şirket Resmen Satıldı!

Kaynak: Özel Haber