Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Güneş için sevenleri, onun için son görevini yerine getirdi.

Görevli olduğu fakültede adına düzenlenen törene, çok sayıda katılım gerçekleşti. Merhum Tamer Güneş’in cansız bedeni toprağa verilmeden önce sevenleri, Profesör Doktor Tamer Güneş için üzüntülerini paylaştı.

Düzenlenen törene ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oktay Özkan, Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu ve Prof. Dr. Hakan Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. İbrahim Narin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Afşın Alper Cerit, İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Erşan, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Köse, öğretim üyeleri, idari personel, vefat eden Prof. Dr. Tamer Güneş’in sevenleri katıldı.

Erciyes Üniversitesi’nde Görevli Prof. Dr. Tamer Güneş Son Yolculuğuna Uğurlandı! (3)

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Rektör Fatih Altun, Prof. Dr. Tamer Güneş'in yüzündeki tebessümlü ifadeyi hiç bir zaman unutmayacaklarını ifade ederek, Prof. Dr. Güneş’e Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu ise Prof. Dr. Güneş’in nazik ve kibar bir kişiliğe sahip olduğuna belirterek, “Her zaman yeni doğan bebeklere merhamet ve sevgiyle bakan bir hekimdi" sözlerini kullandı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duran Aslan da Prof. Dr. Güneş’in hekimlik ve akademisyenlik hayatı boyunca hiç yakınmadan yorulmadan çok büyük sabır ve özveriyle çalışan bir hekim olduğunu belirterek, birlikte çalıştığı herkese rol model olduğunu ifade etti.

Kayseri’de Tanınan Doktor Hayatını Kaybetti! Kayseri’de Tanınan Doktor Hayatını Kaybetti!

Kayserililer Oraya Akın Etti! Kayserililer Oraya Akın Etti!

Prof. Dr. Tamer Güneş'in eşi ERÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işın Güneş’in yaptığı konuşmanın ardından törende, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua edildi.

Erciyes Üniversitesi’nde Görevli Prof. Dr. Tamer Güneş Son Yolculuğuna Uğurlandı! (2)

Prof. Dr. Tamer Güneş, Hulusi Akar Cami’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kaynak: İHA