Ülkemizi ilk kez snowboard, snowkite, kar voleybolu gibi branşlarda dünya kupaları ve Avrupa kupaları ile tanıştıran Erciyes, kış turizminin amiral gemisi olarak Türkiye'yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ederken 112 kilometrelik 41 kayak pisti ve 19 mekanik tesisi ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın Türkiye etabına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

8-9-10 Mart'ta Erciyes'te

Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından dünyanın en prestijli yarışlarından biri olarak kabul edilen Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 8-9-10 Mart'ta Türkiye'de ilk kez Erciyes'te yapılacak.
FIM tarafından 2004 yılından bu yana İsveç, İsviçre, Finlandiya, Norveç gibi Avrupa'nın en iyi kayak merkezlerinde yapılan Kar Motosikleti Dünya Şampiyonası bu yıl Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı bölgesinde özel olarak hazırlanan pistte gerçekleşecek.
Şampiyonanın yanında ATV ve Motosnow kategorilerinin yer aldığı Erciyes Cup ile 50'den fazla sporcu aynı pistlerde farklı bir heyecan oluşturacak.

Erciyes, Festa 2200 ile bisiklette kendini bir kez daha ispatladı Erciyes, Festa 2200 ile bisiklette kendini bir kez daha ispatladı

Erciyes-2

Parkarlarda Son Hazırlıklar

Uluslararası organizasyonlardan birine ev sahipliği yapacak olan Erciyes'te parkurlarda hazırlıklar sürüyor. Çalışmalar gece gündüz devam ederken parkurlar şampiyonaya hazır hale getirilmeye çalışılıyor. 

Editör: Volkan Türkmenoğlu