Hulusi Akar Başkan Yalçın'ı Neden Ziyaret Etti? Hulusi Akar Başkan Yalçın'ı Neden Ziyaret Etti?

50. Yıl Dedeman Anadolu İmam Hatip Fen ve Teknoloji Proje Lisesi’nde ERVA Spor Okulları için söyleşi programı düzenlendi. Programa önemli isimler katıldı.

50. Yıl Dedeman Anadolu İmam Hatip Fen ve Teknoloji Proje Lisesi’nde düzenlenen söyleşiye Dünya Etnospor Konfederasyonu ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Vali Gökmen Çiçek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler de konuşmacı olarak yer aldı. 

Vali Erdoğan.

Burada konuşan Vali Gökmen Çiçek, ‘Bu projeye gerçekten inanıyoruz Bilal bey. Devamlılığını sağlamak adına da bazen idareciler de şöyle olabiliyor. Bir kişinin başlattığı projeyi devam ettirilemeyebiliyor, kalabiliyor. Bu proje her bir kuruma zimmetli olduğu için bütün o kulübün masraflarını, ekonomik sıkıntılarını, öğrencilerimizin kıyafetlerinden tutun da hepsi arkadaşlarımızla takip edildiği için devamlılığı noktasında çok ümitliyiz. Bu projenin devam edeceğini ümit ediyoruz. Bilal Bey, Bugün sadece İmam Hatip Okul Oyunları ve ERVA Spor Okulları projesini yerinde görmek ve gençlerimizle ilgili bir mesele için geldi’ dedi.

Vali Çiçek, ‘Bizim aslında arzumuzun artmasında, Etno ve geleneksel sporculukta Okçular Vakfının çok büyük bir etkisi var. Ben çok etkilenmiştim. Hem o Malazgirt'teki organizasyondan hem de Türkiye'de okçuluk diye bir şeyin oluşup çok büyük madalyalar getirmesi ve oradaki gençlerin dönüşümü, değişimi, milli duygulardaki heyecan bizi çok etkilemişti. O yüzden sizin burada olmanız bu proje açısından çok anlamlı. Çünkü sporla, özellikle kültürümüzle ilgili sporlarla ilgili tüm memlekette Etno Spor Kulübünün, Okçular Vakfı'nın verdiği başarı, destek ortada. Bundan dolayı sizin burada olmanız bizim için ayrıca çok önemli’ diye konuştu.

‘Değerlerimiz Olmasa Sahip Olduğumuz Hiçbir Güç Bizi Ayakta Tutmaz’
Projenin önemine değinen AK Parti kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, ‘Benim için bu projenin en önemli tarafı hanım kardeşlerimizin hazırladığı bir proje ve ideal kardeşlerimizin hazırladığı, sivil toplumdan gelen bir proje. Çünkü toplumdan gelen bir projeyle devletin buluşması, devletin birimlerinin sahip çıkması çok önemli. Bu noktada örnek proje olarak ERVA projesinin tüm Türkiye'ye yayılmasını örnek model olarak tüm Türkiye’de uygulanmasını arzu ettiğimi söylemek isterim. Ben çok konuşmayacağım proje kendini çok iyi anlatıyor. Ama değerler bir milleti millet yapan şeyler. Bizi Türk yapan, Müslüman yapan, bu coğrafya üzerinde Anadolu'dan hatta çok daha öncesinden gelerek baki kalmamızı sağlayan değerlerimiz olmasa sahip olduğumuz hiçbir güç bizi ayakta tutmaz. Millet haline getirmez. Bir arada tutmaz. Bu değerleri yaşatan şeylerin başında da spor geliyor. Sayın Erdoğan'ın bu Etno spor projesini bu anlamda çok önemli buluyorum. O sporlar bizim değerlerimizi sonraki kuşaklara yaşatıyor’ dedi.

‘Değerleri Sembolleştiren Medeniyetlerin Ayakta Kaldığını Görüyoruz’
Milletvekili Böhürler şöyle konuştu, ‘Bugün ayakta duran bütün medeniyetlere baktığımızda değerlerini yaşatan, değerlerine önem veren onları sembolleştiren medeniyetlerin ayakta kaldığını görüyoruz. Türk İslam medeniyeti olarak bizleri bu topraklarda yaşaya kalmamız ve biz diğer taraftan da sosyal sorunlarımıza, gençlerin küreselleşmelerin dijitalleşmenin, bozulmanın, yabancılaşmanın getirdiği pek çok soruna karşı direnişimizi sağlayan şeyin bu değerleri savunan etkinlikler, projeler olduğuna inanıyorum.’

Kaynak: ÖZEL HABER