Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı? Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı?

Yargıtay'dan bir boşanma davasına yönelik emsal karar geldi. Yargıtay, eşinin cebinden gizlice para alan kadını kusurlu buldu. Eşine karşı boşanma davası açan kocayı ise haklı bularak kararı kısmen onadı.

Eşinin Cebinden İzinsiz Para Almak Kusurlu Bulundu

Yargıtay'dan bir boşanma davasında şaşırtan karar geldi. Aile mahkemesine eşinin cebinden gizlice para aldığı ve maddi isteklerinin bitmediği gerekçesiyle başvuran adam haklı bulundu.
Mahkeme tam kusurlu bulduğu kadının aynı zamanda eşine manevi tazminat ödemesini hükmetti. Taraflardan kadın, kusur belirlemesi ve aleyhine hükmedilen tazminat yönünden, koca ise hüküm gerekçesi ve tazminat miktarı yönünden kararı temyiz etti.

'Bir Sürü Sebepten Dolayı Boşanma Kararı Verilebilir'

Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını kısmen onarken Avukat Fırat Bilici, Yargıtay'ın boşanma sebebi saydığı birçok durum olduğunu belirtti.

Bilici, "Burada önemli olan şey aslında eşler arasındaki evlilik birliğinin temelden sarsılması. Çünkü evlilik birliğinin temelden sarsılması sebebiyle açılmış olan davalarda bir sürü sebepten dolayı boşanma kararı verilebilir. Bunlardan biri de eşin cebinden izinsiz para almak. Bu durum diğer eş için artık ortak yaşamı devam ettiremeyecek duruma getiriyorsa durumu, hal ve şartlarını, bu şekilde evlilik birliğinin temelden sarsılması sebebiyle boşanma kararı verilebilir. Bu davada da böyle bir durum söz konusu olmuş" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA