İstanbul Bağcılar’da Faruk Karabülak eşini uyuduğu esnada vahşice katletti.  Katil zanlısının yaptığı savunma ise akıllara durgunluk verdi.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (50) (1)

Ne Olmuştu?

2 Kasım 2022 tarihinde yaşanan olayda Faruk Karabacak’ın (39) çeşitli yerlerden borç alarak sıkıntılı bir sürece girmesi ve borçlarını ödeyememesi sebebiyle 12 yıllık eşi olan Kudret Karabülak (32) ile zaman zaman tartıştığı kayıtlara geçti. 
Olay gününde ise katil zanlısı Karabülak sabah saatlerinde maddi sebeplerden dolayı eşiyle tekrar tartıştı. Daha sonra ise üst komşusundan 10 bin TL karşılığında aldığı ruhsatsız silahla uyuyan esininin başına yastık dayayıp 2 kez ateş ederek öldürdü.

Karar Açıklandı

Dernek’te Bıçaklı Saldırı: 2 Yaralı Dernek’te Bıçaklı Saldırı: 2 Yaralı

Eşini öldüren Faruk karabülak hakkında karar açıklandı. Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Faruk Karabülak ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmaya maktul Kudret Karabülak’ın annesi Fecire Küpeli ve yakınları da katıldı.

Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatları, sanığın indirimsiz şekilde cezalandırılmasını talep etti. Kudret Karabülak’ın annesi Fecire Küpeli ise duruşmada gözyaşlarına boğularak sanığın cezalandırılmasını istedi.

‘Tek Suçum Eşimi Aşırı Sevmemdi’

Duruşma sırasında savunma yapan Sanık , “Eşimle hiçbir sorunum yoktu. Ne karakolluk olduk şimdiye kadar ne hastanelik. Ben eşimin ailesini de sahiplendim. Tek suçum eşimi aşırı sevmemdi. Çocuğumdan bile çok seviyordum. Bu kaderdi, hiçbir suçum yok kazaydı” ifadelerini kullandı.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı

Sanık savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, Faruk Karabülak’ı “eşe ve kadına karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. 

Kaynak: İHA