Fırat Tanış, 8 yıldır oynadığı müzikal oyun “Gelin Tanış Olalım” ile anlamlı bir olaya vesile oldu. 500’üncüsü düzenlenen müzikal oyunun tüm geliri deprem bölgesindeki çocuklar adına UNICEF’ bağışlandı.

Fırat Tanış’ın başrolünde yer aldığı ‘Gelin Tanış Olalım’ müzikali Cuma günü Zorlu PSM’ de sahnelendi. Salonu dolduran binlerce izleyicinin yanı sıra oyuncuyu izlemeye sanat dünyasından da birçok isim geldi. Sahne performansı ile büyük beğeni toplayan ünlü izleyici gösterisinin ardından ayakta alkışlandı.

Büyük takdir toplayan Tanış, kendisine yöneltilen soruların üzerine,“Deprem bölgesini unutmamak adına bir çok şey düşündük. 500. oyunun tüm gelirini bu konuda faydalandırmak istedik. UNICEF'e de bizim yanımızda oldukları ve desteklerini esirgemedikleri için teşekkür ederim. 2 hafta önce satışa çıkan ve bu kadar kısa sürede tüm biletleri bitirip buraya bizlerle tanış olmaya gelen sizlere en büyük teşekkürü ediyorum” diye konuştu.

Fırat Tanış

 Etkinlikten elde edilecek gelir’in  deprem bölgesindeki çocuklar yararına kullanılması ve Unicef’e bağışlanması üzerine Magazin muhabirleri tarafından görüntülenen tanış heyecanını paylaştı.

Tanış,“Kolay kolay kimseye kısmet olacak bir şey değil. 500’üncü oyun için de özel bir gösterim hazırladık. Mart ayında deprem bölgesinde olma durumum var. Onlara da özel bir gösteri planlıyorum” dedi.

Fırat Tanış, son dönemde tiyatroya ve sanata  ilginin artmasına tecrübelerinden yola çıkarak yanıt verdi.

“Şahane bir şey bu. Bence bütün oyuncular deneyimlemeli. Tiyatrodaki disiplin, durum, anlayış, seyirci dizi setine benzemez. Tiyatroda yanlış bir şey yaptığınızda rezil oluyorsunuz” 

Muhabir: Merve Erol