Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Kayseri’ye anlamlı bir çağrıda bulunarak herkesi kan vermeye davet etti. 

İlçe meydanında ERÜ tarafından Kan Merkezi çadırı kuruldu. Kan bağışı konusunda ilçe halkını bilinçlendirmek ve kan vermek isteyenlerin kan bağışlarını alan çadırı ziyaret eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, donör kazanım uzmanı Fatih Polat’tan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. 

Kayserili Başkan, Cumhurbaşkanı’yla Bayramlaştı! Kayserili Başkan, Cumhurbaşkanı’yla Bayramlaştı!

İlçede düzenlenen etkinlik için ERÜ çalışanlarına teşekkürlerini sunan Başkan Özdoğan, ‘Biz düzenli olarak kan vermeye çalışıyoruz. Erkeklerde üç ayda bir, kadınlarda ise dört ayda bir kan verilmesi tavsiye ediliyor. Kan vererek can veriyoruz, hayat veriyoruz. Kan vererek hem ihtiyacı olanlara umut oluyoruz hem de sağlığımızı koruyoruz’ dedi.

Hacılarlı vatandaşı kan vermeye davet eden Başkan Özdoğan, ‘Kan bağışı, gündemde olduğu için hem duyarlılığı vatandaşlarımızla paylaşmak hem de katkıda bulunmak adına bu kampanyaya katılıyoruz. Üniversitemizin kan merkezi belirli periyotlarda ilçemize gelip vatandaşlarımızdan kan verebilecek durumda olanlardan kanları alıp tabii ki hastanemizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar. Ben bu vesileyle Hacılarlı hemşehrilerimizi her zaman kan vermeye davet ediyorum. Gelişen, büyüyen bir Kayseri’de sadece anonslarda değil, her zaman için bir damla kana ihtiyaç olan hastalarımız olabiliyor. Hem kan verelim hastalarımıza yardımcı olalım hem de kan verelim sıhhat bulalım’ ifadelerini kullandı. 

Kaynak: DHA