Çorum’da Korkutan Deprem! Çorum’da Korkutan Deprem!

31 Mart Yerel seçimleri tamamladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili ve partililerin itirazıyla, Pınarbaşı seçimleri iptal edildi. CHP heyeti iptal kararını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıdı. YSK aldığı kararla Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da tekrardan yapılmasını kararlaştırdı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası CHP’li heyetler, Pınarbaşı CHP Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’a desteklerini göstermek için Kayeri’ye geliyor. Bugün CHP Kayseri İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün katıldı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, burada yaptığı açıklamalarda, bütün partililer olarak Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’ın yanında olacaklarını belirtti.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’ yöneltilen ‘Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ta Pınarbaşı seçimleri için Kayseri’ye gelecek mi?’ sorusuna cevap olarak, “Bütün büyükşehir belediye başkanlarımız takvim çerçevesinde Pınarbaşı’na gelecek” dedi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın hangi tarihlerde Pınarbaşı’na geleceği konusunda net bir tarih verilmedi.

Kaynak: Özel Haber