Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri’de Belediye başkanlığı döneminde hayata geçirmek istediği Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin yakın bir zamanda hayata geçeceği öğrenildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etmişti. Ziyarette Bakan Mehmet Özhaseki’nin Cumhuriyet Meydanı için daha önce görülmemiş bir proje hazırladığı iddia edildi.

Hayata geçirilmesi planlanan projede ise Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nın baştan son yenilenmesi hedefleniyor.

Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı! Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı!

Belediye Başkanlığı döneminde Kayseri’ye bir çok eser kazandıran ve örnek belediyecilik anlayışı ile tüm Türkiye’ye örnek olan Bakan Mehmet Özhaseki, Kayseri’de çok önemli bir projeyi kazandıracağı öğrenildi. Hergün birlerce insanın hem güzergahı kullandığı hem de vakit geçirdiği Cumhuriyet Meydanı baştan sona yenilenerek bambaşka bir çehreye kavuşacak.

En Geniş Ve En Güzel Meydan

Hem Cami Kebir projesi hemde Cumhuriyet Meydanı projesi Kayseri’nin özellikle şehir merkezini başka bir çehreye dönüştürmesi beklenirken Bakan Özhaseki’nin Kayseri için yaptığı en önemli projelerden birisi olacağı belirtiliyor.

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU