Kayseri Şehir Hastanesi ismi  ile yeni kampüsüne taşınan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığının Ruhsatlandırması ile toplamda 355 yatak kapasitesi ile yeniden Kayseri Devlet Hastanesi adı altında hizmet veren Hastane’nin 7-8-9. Blokları ile hastaneleri birleştirilen tüp geçidin yıkımına başlandı.

Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Develi’de Ne Mesaj Verdi? Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Develi’de Ne Mesaj Verdi?

21 Aralık 2023’te ihalesi yapılan ve yıkımına başlanan Kayseri Devlet Hastanesi’nde 7-8-9. Blokların dışındaki diğer blokların hizmet vereceği öğrenildi.

Kayseri Devlet Hastanesi’nin tarihi

SSK Bölge Hastanesi 5283 Sayılı Kanunla 19 Şubat 2005 tarihi itibariyle Devlet Hastanesine dahil edilmiş ve yatak kapasitesi 1045'e çıkmıştır. Kayseri Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın 12.12.2005 tarih ve 9759 sayılı kararı ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi haline dönüştürülmüştür.   
2005 yılında Geriatri Merkezi açılmış olup; poliklinik hizmetleri hizmet vermeye devam etmektedir. 2016 Bu merkezimizde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün de kullanımına açılan 2 adet tam donanımlı konferans salonu tefriş edilmiştir.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği 2006 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesince hastanede tahsis edilen Huzurevi binasında hizmete açılmış ve hasta kabulüne başlanmıştır. 100 yatak kapasitesine sahip olup, kadın ve erkek servisi şeklinde ayrı katlarda yapılandırılmıştır. Bu kliniğimiz içinde yer alan AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ünitemiz yeniden düzenlenmiş olup, tamamen münhasır bir alanda hizmet vermesi sağlanmıştır. Aynı zamanda uyuşturucu/uyarıcı maddeler için kullanılan numune alma birimi de kalite prosedürlerine uygun hale getirilmiştir

01 Haziran 2018 tarihinde Kayseri Şehir Hastanesi ismi ile yeni kampüsüne taşınan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinden boşalan 1.Blok, 2.Blok, 3.Blok, 4.Blok 10. Blok, 13.Blok ve Acil servis binaları ile ana kampüste Sağlık Bakanlığının Ruhsatlandırması ile toplamda 355 yatak kapasitesi ile yeniden Kayseri Devlet Hastanesi adı altında vatandaşlara hizmet vermeye devam etmektedir.

Editör: Volkan Türkmenoğlu