Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Siber Zeka Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Kurban Kesecekler Dikkat! Belediyeden Uyarı Geldi Kurban Kesecekler Dikkat! Belediyeden Uyarı Geldi

Siber güvenlik bilincine sahip bireylerin sayısını artırmak amacıyla eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenlenen Siber Zeka Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.   
  
Kayseri Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Kayseri Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, OSB Başkanı Mehmet Yalçın, emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri ve öğrenciler katıldı. 
  
Öğrencilere, ‘sizler bizim geleceğimiz ve takım arkadaşımızsınız’ diyen İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, ‘Biz 179 yıldır suçla mücadele ediyoruz. Son dönemde PKK ve FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleriyle, uyuşturucu baronlarıyla, organize suç örgütleriyle mücadelemiz durmaksızın, kararlılıkla devam ediyor. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yalnız başarabildiğimiz şeyler olduğu gibi başaramadığımız şeyler de var. Geçen yılın aynı döneminde hırsızlıkta yüzde 40 civarında bir azalma sağlamışken, dolandırıcılık konusunda 6.7’lik bir artış var. Aynı başarıyı dolandırıcılıkta sağlayamadık. Çünkü dolandırıcılığın şu anda en fazla meydana geldiği yer dijital ortam. Burada da bizim ilimizde 6.7’lik bir artış var. Biz bu projeyi şundan dolayı önemsiyoruz; sizler bizim geleceğimizsiniz. Siz bizim paydaşımız değil, geleceğimizsiniz ve bizim takım arkadaşımızsınız. Bu proje bizim için çok önemliydi. Sizin bu konudaki duyarlılığınız ve bu konuda bilgilendirilmenizle, bizim bu suçu engellemekteki en büyük takım arkadaşımız oldunuz’ şeklinde konuştu 
  
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 
 

Kaynak: İHA