İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara TÜİK üzerinden yüklendi. TÜİK’in açıkladığı rakamlara tepki gösteren Ataş, ‘Emeklinin, memurun, asgari ücretlinin, dar gelirlinin cebinden elinizi çekin, gerçek enflasyon oranları üzerinden maaş zamlarını yapın’ çağrısı yaptı.

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. Milletvekili Ataş, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki gösterdi. Rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten Ataş, ‘Bu hesaplamaları yapanlar hangi ülkede yaşıyor?’ diye sordu.

Kayserrili Vakil Atas

Yazıklar Olsun! Artık Yeter

Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: TÜİK’in ‘Kamuoyu yanlış yorumluyor’ diyerek açıklamayı bıraktığı, devlet sırrı gibi sakladığı enflasyon sepeti madde fiyatları nihayet ortaya çıktı. Buna göre, haziranda aylık enflasyonu yüzde 1,64 olarak açıklayan TÜİK, uzman doktor muayene ücretini 34 lira, öğrenci yurt ücretini 457 lira, ev kirasını ise 5.845 lira olarak hesaplanmış; akıl alır gibi değil. Bu hesaplamaları yapanlar hangi ülkede yaşıyor?

Kayseri’de Altın Uçtu! İşte Güncel Fiyatlar Kayseri’de Altın Uçtu! İşte Güncel Fiyatlar

Emekli maaşlarına, memur maaşlarına ve çalışan ücretlerine bu fiyatlar üzerinden hesaplanan enflasyon oranında zam yapıldığını bile bile nasıl böyle bir vicdansızlık yapılıyor? Yazıklar olsun! Ama artık yeter. Emeklinin, memurun, asgari ücretlinin, dar gelirlinin cebinden elinizi çekin, gerçek enflasyon oranları üzerinden maaş zamlarını yapın.

Muhabir: HABER MERKEZİ