Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sağlık hizmeti ihtiyacının yerinde karşılanması amacıyla yapılacak olan ilk Sağlık Merkezi’nin inşa çalışmalarına başlandı.

OSB Başkanı Mehmet Yalçın, geçtiğimiz aylarda yapılan ön fizibilite çalışması sonrasında projelendirme çalışmalarını İl Sağlık Müdürlüğü ile beraber yürüttüklerini belirtti.

O İsim Uzun Zamandır Ortada Yoktu, İlk Kez Pınarbaşı’nda Görüldü O İsim Uzun Zamandır Ortada Yoktu, İlk Kez Pınarbaşı’nda Görüldü

Kayseri OSB’de sağlık merkezi ihtiyacı bulunduğunu daha önce sık sık ifade ettiklerini vurgulayan Başkan Yalçın, ‘Sağlık merkezi kurulması yönündeki fikrimizi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere Kayseri Valimiz Sayın Gökmen Çiçek beyefendi ile paylaşmış ve desteklerini istemiştik. Süreçte Kayseri İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mehmet Erşan ve ekibi ile yaptığımız istişareler sonucunda, Kayseri OSB Hizmet binası karşısındaki Zorlu Enerji’den kalan binanın sağlık merkezi olarak yeniden düzenlenmesi için karar aldık. Projelendirme çalışmalarının bitmesiyle birlikte ihale süreçlerini gerçekleştirerek, mevcut binamızda yeniden düzenleme çalışmalarına başlamış bulunmaktayız’ dedi.

Osb2

‘Tadilat İşlemlerinin Yaklaşık 7-8 Ay Kadar Sürmesini Hedefliyoruz’

Yenileme ve tadilat işlemlerinden bahseden Başkan Mehmet Yalçın, ‘Sağlık Müdürlüğümüzce istenen şartlara göre binamızda yapılacak yenileme ve tadilat işlemlerinin yaklaşık 7-8 ay kadar sürmesini hedefliyoruz. Akabinde Kayseri Sağlık Müdürlüğü’nce talep edilecek araç, cihaz ve ekipmanları da Kayseri OSB olarak biz temin edeceğiz. İnşallah 2025 yılında Kayseri OSB Sağlık Merkezimiz, sanayicilerimize ve çalışanlarına hizmet vermeye başlayacak’ diye konuştu.

Kaynak: HABER MEKEZİ