Özhaseki Gitti, Yardımcıları Görevden Alındı! İşte Cumhurbaşkanlığı Kararları Özhaseki Gitti, Yardımcıları Görevden Alındı! İşte Cumhurbaşkanlığı Kararları

Kayseri’de yabancı uyruklu şahsın kız çocuğunu taciz etmesi hakkında, Kayseri Valiliğinde olağanüstü toplanıldı. 

Kayseri Valiliği’nde basına kapalı gerçekleşen asayiş toplantısına, Vali Gökmen Çiçek, CHP Milletvekili Aşkın Genç, AKP Milletvekili Murat Cahid Cıngı, MHP Milletvekili Baki Ersoy, AKP Milletvekili Bayar Özsoy, Milletvekili Şaban Çopuroğlu Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Partilerin İl Başkanları, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kesob Başkanı Şeyhi Odakır, Esnaf Kefalet Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kars, Iğdırlılar Dernek Başkanı AytaçKırmızıtaş, bazı mahalle muhtarları ile oda ve dernek başkanları katıldı.

Toplantıda, Kayseri’de taciz iddialarıyla çıkan olayların konuşulduğu ve kentin asayişi için değerlendirmeler yapıldığı düşünülüyor. 

İddialara göre yabancı uyruklu bir kişi, yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak için taşkınlık çıkardı. Özel harekat polisleri tarafından alınan şüpheli emniyete götürüldü. Danişmentgazi, Osmanlı ve Selçuklu Mahallelerinde kalabalık gruplar; yabancı uyruklulara ait araçları, iş yerleri ve ikametlerini ateşe verdi. TOMA araçları ile itfaiye ekipleri şehirde çıkan yangınlara müdahale etti.

Kaynak: ÖZEL HABER