Niğde Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu minibüsün Erciyes dönüşü kaza yaptığı ve bu esnada arkadan gelen başka bir midibüsün de sağlık ekipleri ve yaralıların arasına daldığı kazada 11 kişi ölmüş, 31 kişi de yaralanmıştı.

Bu ve benzeri kazalarla anılan Hacılar-Erciyes yolu CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç tarafından meclis gündemine taşındı. Genç konuya ilişkin yaptığı konuşmada, “Hacılar-Erciyes yolunda yıllardır onlarca ölümlü kaza meydana gelmiş olup, maalesef yol üzerinde hiçbir iyileştirme çalışması yapılmadı. Vatandaşlarımızın ‘ölüm yolu’ olarak adlandırdığı bu yol için 2021 yılında başlatılan projede ne yazık ki bugüne kadar hiçbir adım atılmadı. Daha fazla can kaybı yaşanmadan Hacılar-Erciyes yolu güvenli hale getirilmeli ve gerekli çalışmalar başlatılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Butce1 Askin Genc

‘Yurttaşlarımızın Mağduriyetine Neden Oluyor’

Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı! Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı!

CHP’li Aşkın Genç ayrıca Felahiye ilçesi için söz verilen Göğdere yolunu da gündeme taşıdı. Genç konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Felahiye ilçemizde yıllardır sözü verilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Göğdere yolu, adeta yılan hikayesine döndü. Bu yolun yapımının sürekli ertelenmesi, yurttaşlarımızın mağduriyetine neden olurken bölgenin potansiyelini kullanmaktan da alıkoymaktadır” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi