Kayseri’de 20 yaşındaki Eren Özsoy'u kız meselesi tartışmasında bıçakla öldüren 19 yaşındaki sanık Emrullah Ö.’nün savunması dinlendi.

Olay, 11 Mayıs 2023 tarihinde Fevzi Çakmak Mahallesi Esen Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, Eren Özsoy ile Emrullah Ö. arasında kız meselesinden çıkan tartışma kavgaya döndü. Emrullah Ö. yanında taşıdığı bıçakla Eren Özsoy'u bıçakladı. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı Özsoy, sağlıkçıların ilk müdahalesinin ardından Kayseri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Eren Özsoy, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, Emrullah Ö. ise 'Kasten öldürme' suçundan tutuklandı. 

Tüm Türkiye'nin Konuştuğu Katil Tutuklandı! Tüm Türkiye'nin Konuştuğu Katil Tutuklandı!

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlanıp iddianame düzenlendi. Kayseri 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Emrullah Ö. hakkında 'Kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Özsoy2

Dava, Kayseri 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. İlk duruşmada tutuklu sanık Emrullah Ö. ile maktul Özsoy'un şikayetçi yakınları hazır bulundu. Olaydan önce eski kız arkadaşı ile tekrar sevgili olduklarını anlatan ve suçsuz olduğunu söyleyen Emrullah Ö., ‘B. benim eski kız arkadaşım olur. Ayrıldıktan sonra Emrullah ile arkadaşlık yaptı. Ardından ayrıldılar. Biz de tekrardan sevgili olduk. Olay günü Eren ve arkadaşları ile karşılaştık. Biz de onlar da 4 kişiydi. Arkadaşım H.D., Eren ile konuşuyordu. 'Konuşalım, sorun neyse halledelim' dedi. Eren, belindeki bıçağı gösterdi. H.D. de Eren'e kafa atınca kavga çıktı. O sırada ben de yere düştüm. Ayakkabımı giydim. Bana doğru koşuyorlardı. Ben de olay yerinden kaçtım. Ben suçsuzum’ dedi.

Eren Özsoy'un şikayetçi yakınları ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, verdiği ara kararla sanık Emrullah Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar verip, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 
 

Kaynak: DHA