DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarım arazilerini ekime hazırlamak amacıyla toprak dolgusu çalışması gerçekleştiriyor. Bu kapsamda DSİ ekipleri, Kocasinan ilçesinde yer alan Yemliha Mahallesi’nde arazi dolgu çalışmaları yaptı. Yemliha Mahallesi’nden bir çiftçi DSİ’nin çalışmaları yarım bıraktıklarını ifade ederek tepki gösterdi. DSİ ekiplerinin, diğer arazilerinin tamamında çalışmaların yapılıp, kendi arazisinin tamamını doldurmadan gideceklerini söylediklerini ifade eden çiftçi, yetkililere çağrıda bulundu. 

Şikayetini kamuoyuna duyurmak için Deniz Postası ile iletişime geçen çiftçi sorununun çözülmesini talep ediyor. DSİ yetkilileri ile iletişime geçemediklerini dile getiren çiftçi, “Şuanda 600-700 dönüm arazi doldu burada. Benim arazimin de yarısı doldu fakat DSİ yetkilileri, diğer yarısını doldurmadan gideceklerini dile getirdiler. Biz bu konuyla ilgili kaymakam ve vali ile de görüştük. 

Kayseri’de Çiftçiden Dsi̇ İsyanı! (2)

Ama DSİ müdürlerine ulaşamadık. Biz burada mağduruz. Bu tarlayı 6 7 senedir ekemiyoruz ve ürün yetiştiremiyoruz. Bununla ilgili şikayet oluşturmak istiyoruz. Gerekirse buraya vali, kaymakam DSİ müdürünün gelip burada yapılan usulsüzlüğün giderilmesini istiyoruz. Burası Yemliha Mahallesi, gördüğünüz gibi arazinin yarısı dolmuş durumda. Yarısı da dolmadı ve bugün de gidecekleri söylüyorlar” ifadelerini kullandı. 

Kayseri’de Çiftçiden Dsi̇ İsyanı! (1)

Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı

Konuya ilişkin DSİ yetkililerinden henüz bir açıklama gelmezken çiftçinin tarım arazileri ile ilgili sorununa nasıl bir çözüm gelecek merak konusu oldu.

Özel Haber: Ali Yalçıntaş

Kaynak: Özel Haber