Kayseri’de dudak uçuklatan operasyon! Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda 2 milyon 295 bin TL’lik hırsızlık malzemesi ele geçirildi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği tarafından kent genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında 1 haftalık çalışma gerçekleştirildi. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 27 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılarak, bu olaylarla ilgili 27 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 7’si Adli Makamlarca tutuklandı. 2 milyon 295 bin TL değerinde hırsızlık malzemesi ele geçirilerek tam ve eksiksiz olarak sahiplerine teslim edildi.
Yapılan çalışmalar neticesinde; 6 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız tüfek, 6 adet kurusıkı tabanca, 5 adet kapsam dışı bıçak ve 260 adet fişek ele geçirildi.
Kumar oynatıldığı tespit edilen; 1 iş yerinde kumar oynatılması için yer ve imkân sağlayan 1 şahsa adli işlem yapıldı. Kumar oynadığı tespit edilen 3 şahsa toplamda 19 bin 275 TL idari para cezası uygulandı. Aranan şahıslar; İl Emniyet Müdürlüğü tarafından toplam 179 yıl 2 ay 5 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 193 şahıs yakalanmış, 66 şahıs Adli Makamlarca tutuklandı.