Kayseri'de hobi bahçesi krizi bitmek bilmiyor. Bugün Karpuzatan'da bulunan Hobi Bahçesi önünde toplanan 200'ü aşkın Hobi Bahçesi sakinleri toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a seslendiler.

Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi! Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi!

'Gerekirse önünde yatarız, yine de bahçemizi vermeyiz' diyerek tepki gösteren Hobi Bahçesi sakinlerinden Serdar Toker, "Bakanımız Mehmet Özhaseki bizlere söz verdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç ile sık sık görüşmeler yaptık ancak bizi buradan çıkartmak istiyorlar.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2024 yılını emekliler yılı olarak ilan etmişti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, bizi buradan çıkartmak istiyor. Biz gerekirse buranın önünde yatarız, gerekirse belediyenin önünde yatarız, ancak bahçemizi kesinlikle vermeyiz" dedi.

1111Hobi Bahcesi6

Aile ortamı içinde yıllardır bahçede vakit geçirdiklerini söyleyen Toker, "Biz burada bir aile ortamı içinde yaşıyoruz. Çoğumuz kronik hasta, emekliyiz. En güzel vakitlerimizi burada geçiriyoruz. Bu yüzden hobi bahçemizden çıkmak istemiyoruz. Bunun için gerekli adımları atacağız. Gereken ne varsa yapacağız. Bizim taşkınlık çıkartma gibi bir derdimiz yok. Biz sadece hobi bahçemizden çıkmak istemiyoruz. Burada hepimiz bir aile olduk bizlere verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

999992333 Hobi Kopya

Hobi Bahçesi sakinleri adına konuşan Toker, "Yeni Hobi Bahçeleri istiyoruz. Hobi Bahçesini yapan Bakan Mehmet Özhaseki'ye teşekkür ediyoruz. Bakan Özhaseki bize sahip çıktı Belediye başkanımız meclis üyelerimiz bize sahip çıkmadı. Bizler ikinci baharımızı yaşıyoruz burada. Hobi Bahçeleri sakinleri aileleri ile birlikte bir ilçe nüfusu kadarız." diyerek sözlerini tamamladı.

99992222 Hobi Kopya

Kaynak: ÖZEL HABER