30 Haziran günü Kayseri’de yaşanan olaylar sonrası İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan kente kritik ziyaret gerçekleşti. Bakan Yerlikaya, Kayseri’de sabah 8.00’de Valilik Binasında Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti. Kayseri’de yaşanan asayiş olaylarının masaya yatırıldığı toplantıda, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar da bulundu.

Kayseri CHP’de Disiplin Kuruluna Sevk Edilen Başkanın Yerine, Bakın Kim Geldi! Kayseri CHP’de Disiplin Kuruluna Sevk Edilen Başkanın Yerine, Bakın Kim Geldi!

Bakan Yerlikaya, daha sonra AFAD İl Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Kayseri esnafını ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet ederek, bir kasa dolusu meyveyi elleriyle çevreye dağıttı. 

İçişleri Bakanı’nın esnaf ziyaretlerine beklenmedik bir isimden tepki geldi. 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı olarak yarışan fakat seçimi kazanamayan Göker Gözütok, Bakan Yerlikaya’nın esnaf ziyaretlerine eleştirilerde bulundu.

Gözütok'tan Öneri!

Gözütok, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Bugün Kayseri’yi ziyaret eden İçişleri Bakanımız Sn. Ali Yerlikaya’nın mültecilerin yoğun olarak yaşadığı Eskişehir Bağları ve Sahabiye mahallelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarla istişare etmesi dertlerini dinlemesi daha doğru bir Kayseri ziyareti olurdu sanki” 
 

Kaynak: Özel Haber