Polis Operasyon Düzenledi, Cephanelikle Karşılaştı: Çok Sayıda Gözaltı Polis Operasyon Düzenledi, Cephanelikle Karşılaştı: Çok Sayıda Gözaltı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesi’nde 5 şubat 2024 tarihinde meydana gelen olayda Ş.A arasında gönül ilişkisi olduğu iddia edilen sınıf öğretmeni K.Ç.K ‘yi silahla vurarak yaraladı. Yaralanan öğretmen hastaneye kaldırılırken, saldırgan kadın ise olay yerinde gözaltına alındı.

Aw204287 01 (1) (1)

2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık olan 4 çocuk annesi Ş.A. (31), kucağında bebeğiyle katıldı. Müşteki K.Ç.K. duruşmada hazır bulunmazken, taraf avukatları da duruşmada yer aldı. 

Hakkında "öldürmeye teşebbüs" suçundan dava açılan sanık savunmasında, müştekinin kendisinin kızının öğretmeni olduğunu ve 2,5 yıldır birlikte olduklarını ifade etti. Sanık Ş.A., müştekinin kendisine önceleri "Eşini boşa, evlenelim" dediğini iddia ederek, hamile olduğunu öğrendikten sonra bebeği aldırmamasını istediğini ancak bebeğin doğumundan sonra tavırlarının değiştiğini belirtti. Ayrıca, müştekinin kendisini tehdit ettiğini, hakaretlerde bulunduğunu ve şiddet uyguladığını söyledi. 

Kayseri’de İlişki Yaşadığı Öğretmeni Vuran Kadın Hakim Karşısına Çıktı!-2

'Zarar Verme Niyetim Yoktu, Kazara Oldu'

Olay günü okula gittiğini belirten Şehriban A. şu ifadeleri kullandı;

"Kasım'ın bana yalan söylediğini gördüm. 'Neden yalan söylüyorsun' dedim. Kasım da beni kolumdan tutarak, itekledi. Okul müdürü bizi gördü ve yukarı çıkmamızı istedi. Müdür yardımcısının odasında çocuğun babasının Kasım olduğunu söyledim. Kasım sinirlendi ve 'Çocuk benden değil' dedi. Üzerime gelip, itekleyince kendimi kaybettim. Sinirlendim ve çantamda bulunan silahı çıkardım. Amacım, Kasım'ın gözü önünde kendimi öldürmekti. Silahı kendime doğru çevirmek isterken aniden ateş aldı. Korktum. Silahı karnıma götürerek, kendimi de öldürmek istedim. Müdür yardımcısı bana engel olmak isterken şarjör yere düştü; ben de silahı bıraktım. Kasım'a zarar verme niyetim yoktu. Olay tamamen kazara oldu. Başının kanadığını görünce paniğe kapıldım. Yaptığım hatanın farkındayım, pişmanım" 

Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Mağdur avukatı ise müvekkilinin sanıktan şikâyetçi olmadığını belirtti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA-DHA