Kayseri'nin Tomarza ilçesinde iş yeri yanan esnaf için seferber oldular. Geçtiğimiz günlerde Kayseri'nin Tomarza ilçesinde bir iş yerinde yangın çıkmıştı. Yangının söndürülmesinin ardındaniş yeri kullanılamaz hale gelmişti.

İş yeri kullanılamaz hale gelen esnafın yardımına Tomarza Belediye başkanı Osman Koç, Tomarza Kaymakamı Ali Buzkaya ve Tomarza Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Polat olmak üzere iş yeri sahibine maddi ve manevi destek oldular. Tomarza Kaymakamı ve Sanatkarlar Odası Başkanı toplanan yardım paralarını iş yerine teslim ettiler.

Tomarza Esnaf2

İş yeri sahibi Fikret Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; " Geçtiğimiz günlerde elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiğim bir olay neticesinde iş yerim tamamen yandı. Yangın sonrası Tomarza Kaymakamımız Sayın Ali Buzkaya, Belediye Başkanımız Sayın Osman Koç, Tomarza Esnaf Odası Başkanımız Sayın Yaşar Polat başta olmak üzere bütün esnaf arkadaşlarımız geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak acımı paylaştılar.

Tomarza'da O İsim Başkan Yardımcısı Oldu! Tomarza'da O İsim Başkan Yardımcısı Oldu!

Tomarza Esnaf3

Sadece sözlü olarak acımı paylaşmakla kalmadılar kendi aralarında toplandıkları paraları ise bugün bana teslim ettiler. Allah böylesine bu olayı hiç bir esnaf kardeşime yaşatmasın. Allah, devletimize zeval vermesin. Birkez daha maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum"

Kaynak: özel haber