Develi ilçesinde Çevre Haftası kapsamında, farkındalık oluşturmak amacıyla bir okulda etkinlikler düzenlendi. Doğayı korumak, çevre bilincini gelecek nesillere aktarmak ve farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Gerçekleştirilen programa Develi Kaymakamı Yusuf Turan, Develi Belediye Başkanı Adem Şengül, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve ilçe protokolü katıldı.

Develi Çevre Haftası (1)

Günün anlam ve önemine ithafen dikkat çekmek amacıyla basılan özel tişörtleri ilkokul öğrencileri giyerek okul bahçesinde yerini aldı. Rengarenk balonlar, bayraklar, özel olarak düzenlenen gösteriler ve şarkılarla çocuklar doyasıya eğlendi. Müzik eşliğinde okul bahçesinde oynayan çocukların eğlencesine Develi Kaymakamı Yusuf Turan ve Belediye Başkanı Adem Şengül de eşlik etti. Ortaya renkli görüntüler çıkarken, çocukların neşesi ve mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Develi Kaymakamı Yusuf Turan ile Belediye Başkanı Adem Şengül

Kayseri’de Evleri Zarar Gören Suriyelilerin Zararını Kimin Karşılayacağı Açıklandı! Kayseri’de Evleri Zarar Gören Suriyelilerin Zararını Kimin Karşılayacağı Açıklandı!

Develi Belediye Başkanı Adem Şengül, çevreye karşı duyarlı olunmasını gerektiğini ve çocukları çok sevdiğini belirterek; “Bizler Develi’nin çevreyle alakalı olan bütün sorumluluklarını, belediye olarak yerine getiriyoruz. Fakat siz değerli öğrencilerimiz, annelerimiz, babalarımız da çevreye kadar daha duyarlı olmak, israfın önlenmesi, atıkların daha düzenli ve kontrollü atılması ve bütün bunları önemsemenizi ve farkındalık oluşturmanızı, uyarılar yapmanızı çok istiyorum değerli çocuklar” ifadelerini kullandı.

Develi Kaymakamı Yusuf Turan ile Belediye Başkanı Adem Şengül Bakın Nasıl Oynadı!

Etkinlik kapsamında çocuklara patlamış mısır ikram edildi.

Kaynak: Özel Haber