Fenerbahçe’nin Yıldız Oyuncusu Tatil İçin Bakın Nereye Geldi! Fenerbahçe’nin Yıldız Oyuncusu Tatil İçin Bakın Nereye Geldi!

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Kayseri’de düzenlenen Geleneksel İmam Hatip Okulları Spor Oyunları etkinliği için Kayseri’ye geldi. Burada konuşan Başkan Erdoğan,  'İmam Hatipler spor müsabakalarında her zaman başa geçmiştir' dedi

Bilal Erdoğann

Programa, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büykkılıç, İlçe Belediye Başkanları, Kayseri Protokolü, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan baki Ertekin, öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Başkan Bilal Erdoğan, Kayseri’de eğitim ve sporu birleştirmek için yapılan Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonunda gerçekleşen Geleneksel İmam Hatip Okulları Spor Oyunları etkinliğinde, en çok ödülü alarak 1’inci olan okula kupa takdiminde bulundu. 

Bilal Erdoğan Kayseri'de

Burada konuşan Başkan Bilal Erdoğan, ‘Bugün Kayseri'ye geldim çünkü İmam Hatiplilerin sporda çok daha başarılı olmasına önem veriyorum. İmam hatip ortaokullarımızın ve imam hatip liselerimizin spor müsabakalarında önde olmasına çok önem veriyorum. Türkiye'de lisanslı sporcu sayısı içerisinde imam hatipli sporcuların oranının yüzde 15-20 üzerinde olmasını gönülden arzu ediyorum. Bu yaz Paris'te olimpiyat oyunları olacak. Gönül istiyor ki İmam Hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndereceksin. Milli Marşımızı Dinletsin. Onun için imam hatiplerin bir geleneği var. İmam Hatipler spor müsabakalarında her zaman başa geçmiştir. Cumhurbaşkanımız İstanbul İmam Hatip öğrencisi olduğu dönemde hep atletizm takımında hem voleybol takımında hem futbol takımında müsabakalarda yarışmış aynı şekilde münazara şampiyonu olmuştur’ dedi.

‘Filistin Davasında, Duruşumuzu En İyi Şekilde Ortaya Koyuyoruz’
Kudüs’te zulmün son bulması için bütün güçlerini verdiklerini söyleyen Başkan Erdoğan, ‘Bakın her tarafta Filistin bayrağı Türk bayrağımızla yan yana. Bugün burada her etkinliğimizde olduğu gibi Filistin davasında, duruşumuzu en iyi şekilde ortaya koyuyoruz. Çünkü bizim ecdadımızın 500 yıl boyunca barış içerisinde hükmettiği İslam'ın kutlu beldesi Kudüs'te zulmün sona ermesini bütün gücümüzle işliyoruz. Ama daha güçlü olmak zorundayız. Türkiye olarak, İsrail'in bir daha soykırıma teşebbüs edemeyeceği kadar güçlü bir Türkiye olmak zorundayız. İmam hatip gençliği bu gücün, bu duygunun ülkemizde, toplumumuzda kökleşmesi için bu mesajı çok güçlü bir şekilde herkese yaymak durumunda. Ümit ediyorum ki İsrail muvaffak olamayacak. Rabbim biz kardeşlerimize hak ettikleri özgürlüklerini, hak ettikleri zaferini nasip edecek. Ve Rabbim Kudüs'ün Mescidi Aksa'nın özgür günleri evelallah bizlere gösterecek’ diye konuştu.

‘Boykotsa Boykot Edeceğiz’
Dualara ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Erdoğan, ‘Boykotsa boykot edeceğiz. Sosyal medyadan mesaj göndermekte mesaj göndereceğiz Ama bunun unutulmaması için üzerimize düşeni imam hatip üyesi olarak yapacağız. Ve Allah'ın izniyle Türkiye 21’inci yüzyılda o kadar güçlü olacak ki Mescidi Aksa ve Kudüs'te Ayasofya’nın zincirlerini kırdığı gibi zincirlerini kırıp, özgür günlerine İslam'ın oradaki duruşuna kavuştuğu günlere inşallah erişecektir’ ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: ÖZEL HABER