TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar... TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar...

Develi’deki Çomaklı mahallesindeki su sorunu geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Sorunu çözmeye yönelik girişimde bulunan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Develi’ye 28 milyon 800 Bin TL maliyetli içme suyu temini için yatırım gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı.
Bu kapsamda Çomaklı Mahallesi Yapraklıburun mevkinde içme suyu terfi hattı ve şebeke hattı imalatı gerçekleştiriliyor.

Kayseri'nin Develi İlçesine KASKİ'den Dev Yatırım!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Develi ilçemizde Çomaklı Mahallesi’nde Yapraklıburun olarak adlandırılan bölgede yeni yerleşim yerleri için 28 milyon 800 Bin TL maliyet ile toplam uzunluğu 20.350 metre olan hat imalatı gerçekleştiriyoruz.

Kayseri'nin Develi İlçesine KASKİ'den Dev Yatırım!

İnşallah en kısa sürede tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunacağız. İş tamamlandığında bölge halkımızı temiz ve kaliteli içme suyuna kavuşmuş olacak. Şimdiden hayırlı olsun. Tüm birimlerimiz ile fedakârca gece gündüz demeden çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kayseri'nin Develi İlçesine KASKİ'den Dev Yatırım!

Develi ilçesinde yapılacak yatırımı değerlendiren Develi Belediye Başkanı Adem Şengül, “Kırsal mahallelerimizdeki yaşam kalitesini artıracak böylesi bir projeyle Develimize destek veren kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Memduh Büyükkılıç’a şahsım ve tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyor; projenin en kısa sürede tamamlanmasını temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi