Sosyal medyada bir kullanıcı Kayseri Büyükşehir Belediyesi barınağında köpeğin kalbine çamaşır suyu enjekte edilerek öldürüldüğü iddiasında bulundu. Kullanıcı, ‘Memduh Bey hesap ver’ dedi.

AK Parti, sokak hayvanları ile ilgili yeni düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe hazırlanıyor. Sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifi hazırlıklarında sona gelindi. Teklifte, sahipsiz köpeklerin uyutulacağı da yer alıyor. İlk olarak, belediyeler barınaktaki köpekleri sahiplendirmek için fotoğraflarını internet sitesinde ilan şeklinde yayınlayacak. Sahiplenilmesi için 30 gün süre tanınacak.

Verilen süre içerisinde sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak. Sahiplenilen köpeklere ise çip takılacak.

Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki! Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki!

AK Parti’nin kararından sonra sosyal medya platformlarında #sokakhayvanlarısahipsizdeğil tag’ı açıldı. 

Sokak hayvanlarının uyutulması konusu gündeme gelmişken Kayseri Büyükşehir Belediyesi barınağı ile ilgili bir iddia dikkat çekti.

Barınak Köpek Çamaşır Suyu (2)

X sosyal medya platformu kullanıcısı ‘Patiperisi Sezen’ (@SezenALKAN61674) isimli bir kişi ‘Memduh bey ? Hesap ver’ ‘Siz napiyorsunuz ?’ paylaşımlarında bulunarak bir köpeğin kalbine çamaşır suyu enjekte edilerek öldürüldüğü ve çöpe atıldığı iddialarında bulundu. İddia edilen o anın görüntülerini paylaştı.

Memduh Hesap Ver 1

Kaynak: ÖZEL HABER