Kayseri'de İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu ile mücadelesi artarak devam ediyor. Vali Gökmen Çiçek; yapılan operasyonlarla bir önceki yıla oranla 2 buçuk kat daha fazla uyuşturucu madde satışının önüne geçildiğini söyledi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; uyuşturucu tacirlerinin ala gelmedik yöntemlerle uyuşturucu maddeyi şehre sokmaya çalıştıklarını ancak güvenlik güçlerinin titiz çalışmalarıyla önlendiğini kaydetti.

Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı! Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı!

Şehrin güvenliğinin sağlanmasında MOBESE kameralarının etkisi olduğunu belirten Vali Çiçek, “Özellikle şehirde kamera 4 kat daha fazla donatıldı. Bunun çok etkisi oldu. Hatırlarsınız midesinde uyuşturucu madde getirmek isteyenler çıktı. Kombilerin içerisinde getirmeye çalıştılar. Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerle bunu ilimize sokmaya çalıştılar" dedi.

"Kayseri basınına teşekkür ediyorum"
Uyuşturucu ile mücadelede Kayseri basınının rolüne değinen Vali Çiçek; "Uyuşturucuyla mücadelede Kayseri basınına teşekkür ediyorum. İstisnasız herkes bu konuda emniyetin yanında sapa sağlam yer aldı. Sürekli mücadeleyi motive edecek bir durumda yer alıyor. Eğer uyuşturucuyla mücadele ile ilgili bir şey varsa bütün haberleri bir yana bırakıp orada yer aldığını memnuniyetle gördüm" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şehirde yapılan çalışmalarda narkotik suçlardan aranan şahısların yakalanması da 2 kat artarken, ihbar sayılarının ise yüzde 50 azaldığı öğrenildi.

Şehirde; Narko Tim ekipleri de halkın yoğun bulunduğu yerler ve metruk yapılarda sürekli uygulama yaparken, geliştirilen projeler çerçevesinde de vatandaşlar uyuşturucu hakkında sürekli bilgilendiriliyor.

Editör: Ahmet Bolat