Kayseri Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, bir süredir yurt dışı görevi sebebiyle Kayseri’de değildi. Belediye Başkanlık görevini Yahyalı Belediyesi Meclis Üyesi Menderes Yıldırım ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek vekalet etti. 

AB Projesi kapsamında yurtdışı görevinde bulunan Başkan Esat Öztürk, Avrupa Birliği ve Belçika’nın başkenti Brüksel ile Lüksemburg’da temaslarda bulundu. AB Projeleri kapsamında inceleme,araştırma ve çalışma ziyaretlerini tamamlayarak yurda dönen Başkan Esat Öztürk, makamına geri döndü.  Yahyalı’ya geri dönen Esat Öztürk’e makamında gerçekleşen ilk ziyaret dikkat çekti. 

Kayserili Vekil Çiftçilerin Sesi Oldu! Bakın Ak Parti'ye Neler Söyledi? Kayserili Vekil Çiftçilerin Sesi Oldu! Bakın Ak Parti'ye Neler Söyledi?

1972 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde üretime başlayarak Türkiye’nin her yerine ulaşan Saray Halı’nın kurucusu Necati Kurmel ile ilçenin yetiştirdiği hayırsever iş adamı Ahmet Koyuncu Belediye Başkanı’nı makamında ziyaret etti. Sık sık ilçe protokolüyle görüşerek, fikir alışverişinde bulunan hayırsever iş adamları Necati Kurmel ve Ahmet Koyuncu, Başkan Öztürk ile görüşmesinde ilçe için yeni bir girişim mi gerçekleşecek merak konusu oldu. 

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk 2 (1) (1)

Başkan Esat Öztürk, “İlçemizin önemli iş adamlarından Sn. Ahmet Koyuncu, Sn. Hacı Baba Koyuncu, Sn. Necati Kurmel ve Sn. Bahadır Güçlü Belediye Başkanımız Sn. Esat Öztürk'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular” açıklamarını yaptı. 

Kaynak: Özel Haber