Vefat Eden Deprem Bilimcinin Son Uyarısı Ortaya Çıktı! 7 Şehir Etkilenecek! Vefat Eden Deprem Bilimcinin Son Uyarısı Ortaya Çıktı! 7 Şehir Etkilenecek!

Her yıl yaz aylarında memleketi Kayseri’yi ziyarete gelen gurbetçileri korkutan bir haber geldi. Gurbetçilerin 2 bin Euro vatana destek vergisi açıklayacağı iddiaları üzerine İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) açıklama yaptı.

X isimli sosyal medya platformunda ortaya atılan bir iddiaya göre, gurbetçilerin Türkiye’ye ‘vatana destek vergisi’ olarak 2 bin Euro ödeyeceği öne sürülmüştü. Çok gecikmeden DMM’den açıklama geldi.

DMM Yalanladı!

DMM açıklamasında, ‘Bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentiler değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son haline getirildikten sonra TBMM’ye sunulması planlanmaktadır.

Vergide adaletin daha da pekiştirilmesi ve etkinliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketine ilişkin ortaya atılan iddiaların, kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmayı amaçladığı belirlenmiştir’

Kaynak: ÖZEL HABER