Kayserili müzikolog, sanatçı şarkısını yazarken nereden esinlenerek yazdığını Deniz Postası TV’ye anlattı. 

19 Mayıs Kutlamaları İçin O Sanatçı Kayseri’ye Geliyor! 19 Mayıs Kutlamaları İçin O Sanatçı Kayseri’ye Geliyor!

Kayserili sanatçı Savaş Somuncu (54), çıkardığı yeni parçasını nereden esinlenerek yazdığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kendinden bahseden Somuncu, ‘Müzikoloğum, müzik eğitim merkezimiz var, müzik aleti ticareti ve eğitimini yapıyoruz. Aynı zamanda kayıt stüdyomuz var. Müzikle yaşayan birisiyim. Müzik prodüksiyonu işi de diğer yan işlerimden biri. 2017 yılından beri epeyce bir parçaya prodüksiyon yaptım. Zaman zaman da vakit bulursam kendime de yapıyorum bir şeyler. En son çıkan müziğim çıkalı birkaç gün oldu. ‘Hayatım Roman’ isimli bir şarkımızı hazırladık, bitirdik ve dinleyicinin beğenisine sunduk. Dolayısıyla onun üzerinde şu an tanıtım işlerini yapmaya çalışıyoruz’ diye konuştu.

Birkaç cümle ile parçanın sözlerinden bahseden Müzikolog Somuncu, ‘Aldım başımı ben, giderim aniden. Hiçbir şey belli etmeden, sonsuz sabahsız bu yollar şahit ki kurtuldum dertlerimden’ Nakaratı da, ‘Hayatım roman, ta’ bin 900’lerde kalan, ikinci baskısı olmayan, yaktım kendimi yalancı dostlar ve sevdalar, akşamdan sabaha kalmayan’ ifadeleriyle parçayı anlattı.

‘Dinleyicilerimizin Beğenisine Sunduk’
Şarkının cümlelerini nereden esinlenerek yazdığı konusuna değinen Savaş Somuncu, ‘Günümüzü baz alarak yazdım. Aslında hepimiz hayatın içinde çok yoğun yaşıyoruz. Özellikle son 20-25 yıldır tabiri caizse insanlık olarak başımıza gelmeyen kalmadı yani. Küçücük yaştaki çocukların bile maalesef manevi açıdan ihanete uğraması günümüz dünyası artık çok normal karşılanıyor. Dolayısıyla bu işlere, bu yaşam tarzına aslında bir itiraz bunu açığa vurma gibi bir anlam yükleyebiliriz öyle söyleyebilirim. Çok teşekkür ederim. Dinleyicilerimizin beğenisine sunduk. İnşallah severler. Sevdikçe de bolca, yeni tabirle, ‘paylaşırlar’ diyorum’ dedi.

Müziğin linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ÖZEL HABER