Uluslararası Isparta Gül Festivali'nin ikinci gününde Gül Koşusu düzenlenirken koşuda Kayserili sporcu Genel Klasman Erkekler kategorisinde Kayseri’den gelerek birinci oldu.

Güzel bir koşu etkinliği olduğunu belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Gerek Isparta’dan gerek şehir dışından gelerek bu koşuya katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum, dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Kayseri'de Öğrenciler Bu Kurslarda Hem Eğlenecek Hem Öğrenecek Kayseri'de Öğrenciler Bu Kurslarda Hem Eğlenecek Hem Öğrenecek

Uluslararası Isparta Gül Festivali çerçevesinde Gül Koşusu düzenlendi. Isparta Valiliği önünden başlayıp, Çayboyu, Andık Deresi ve tekrar Valilik Meydanında son bulan 10 km’lik parkurda, 3 kategoride düzenlenen koşuda dereceye girenlere madalya ve para ödülleri protokol üyelerince verildi.

Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında 2. gün etkinlikleri arasında Gül Koşusu yer aldı. Isparta Valiliği önünde Genel Klasman Erkek-Kadın, 35-45 yaş Erkek-Kadın ve 46 yaş ve üzeri Erkek-Kadın kategorilerinde düzenlenen koşuya 120 sporcu katıldı. Valilik önünden Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu tarafından verildi. Koşuya kimisi boks eldiveniyle katılırken, kimisi de yöresel kıyafetiyle katıldı. Bu arada yarışa görme engelli gençlerde eşlik ederken, kendileri için belirlenen kısa parkuru tamamladılar.

Gül Koşusuna Kayserili Sporcuda katıldı

Genel Klasman Erkekler kategorisinde Kayseri’den gelerek birinci olan Ömer Amaçtan, Gül Koşusuna emek veren herkese teşekkür ederek, “Isparta’ya geldim, çok memnun oldum, güzel bir koşu oldu, gülleri de gördüm” dedi.

Muhabir: İHA