Kayseri Melikgazi'de Suriye uyruklu bir şahsın 5 yaşındaki çocuğu istismar ettiği olayı üzerine halk sokağa döküldü. Kayseri'de büyük ses getiren olay sonrasında aslen Kayserili olan eski manken Deniz Akkaya da sessizliğini bozdu.

Kayseri'de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırı olayının ardından sokaklar savaş alanına döndü ve kalabalık gruplar arbede çıkardı. Şahsı linç etmek üzere bekleyen gruplar Suriyelilere ait olan iş yerlerine ve araçlara saldırdı. Yaşanan olay sonrasında Kayserili eski manken, oyuncu ve sunucu Deniz Akkaya da olaya ilişkin paylaşım yaptı.

"Suriyeliler Gelecekte Ne Kadar Büyük Sorun Olacaklarını Dev Adımlarla Gösteriyor"

Gündemi yakından takip eden ve hemen hemen her konuda düşüncelerini açıkça belirten Akkaya, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

Özhaseki Gitti, Yardımcıları Görevden Alındı! İşte Cumhurbaşkanlığı Kararları Özhaseki Gitti, Yardımcıları Görevden Alındı! İşte Cumhurbaşkanlığı Kararları

"Kayseriliyim, tecavüzün affı yok. Hiç kimse kusura bakmasın, Suriyeliler artık gelecekte ne kadar büyük sorun olacaklarını dev adımlarla bize gösteriyor. Her şeyin affı, her şeyin bir ıslahı olur, pedofili ve çocuk tacizinin affı olmaz. Bunu normalleştirmeyelim. İnsanların her tepkisini de provokasyon diye etiketlemeyelim."

"Böylesine Birlik Olunması Gereken Konuda Bile Siyaset Yapmak"

Aynı zamanda yaşanan bu olay sonrasında Atatürkçü ve şeriatçı ayrımı yapıldığını belirten Akkaya, birlik olunması gereken konularda siyaset yapmayı eleştirerek, "Böyle kepazelik olmaz, çocuk tecavüzün de bile Atatürkçü-şeriatçı ayrımı yapılıyor yorumlarda... Geçmiş olsun... Böylesine birlik olunması gereken bir konuda bile siyaset yapmak... Geçmiş olsun Türkiye... Toparlamaz bu ayrımcılık" dedi.

Kaynak: Özel Haber