Şelaler diyarı Yahyalı, son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Kapuzbaşı Şelaleri ile Kayseri için önemli bir turizm destinasyonu haline gelen Yahyalı’da çevre ve yol düzenlemeleri devam ediyor. Kapuzbaşı Şelaleleri yolunda devam eden çalışmalar sebebiyle ziyaretler bir süredir azalmıştı. Yoldan şikayet eden vatandaşlar, çalışmaların ne zaman biteceğini merak ediyor. 

Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Deniz Postası TV mikrofonlarına konuşarak sorularımız cevapladı. Başkan Öztürk, Kapuzbaşı Şelaleri’ndeki çalışmalar için tarih verdi. Başkan Esat Öztürk, “Yeryüzü cenneti diyoruz. Bir çok ilçede olmayan doğal güzellikler ilçemizde var. Bunun hem kıymetini biliyoruz hem de buna uygun titizlikle projeler geliştiriyoruz. Ben öncelikle Vali Gökmen Çiçek’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yol konforunu sağladıkları için. Kapuzbaşı Şelaleleri, nizamiye girişi diyeceğimiz yere kadar turistlerin keyif almadıkları bir yol vardı. Valiliğimiz ve YİKOP desteği ile 10 gün sonra şükürler olsun açılacak. 8 cm kalınlığında bazalt döşediler. Turizm bölgesine göre gerçekten kıymetli bir değer. Yol konforu ile bu proje inşallah tamamlanmış olacak. Tabi bu bayramda çok üzülerek söylüyorum. İnsanlarımız pek mutlu olmadılar. Toz, toprak içinde kaldılar. 10 gün sonra Kayseri’deki, Türkiye’deki tüm dostlarımızı İnşallah bekliyoruz. Derebağ Şelalesi, Yeşilköy Şelalesi, Takım Şelalesi, sallanan köprü ile birlikte orası artık bir turizm destinasyonu” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Özel Haber