Otomobil Piyasasında Büyük Kriz! Sistemde Sorun Büyüyor! Otomobil Piyasasında Büyük Kriz! Sistemde Sorun Büyüyor!

Kayseri’nin dünyaya açılan kapısı olarak bilinen ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde satışı devam eden Erciyes Anadolu Holding’de gece yarısı önemli bir gelişme yaşandı. Holding bünyesinde bulunan dev şirket satışa çıktı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Baki Ertekinnn

Holdingin CEO’su Alpaslan Baki Ertekin sosyal medya hesabından gece yaptığı paylaşımla HES Kablo’nun satışa çıktığını duyurdu. Ertekin paylaşımında, “Holdingimizin amiral gemisi, İSO 500’e göre Türkiye’nin en büyük 91. sanayi kuruluşu, Türkiye’nin en büyük kablo şirketi, Türkiye’nin en fazla kablo ihracatı yapan şirketi, Kayserimizin en büyük şirketi, Kayserimizin en fazla ihracat yapan şirketi olan HES KABLO bu gece Resmi Gazete’de çıkan ilan ile satışa çıktı. HES Kablo, Boyçelik ile ortak iştiraki olan Erciyes Çelik Halat’la birlikte 22.000.000.000 (22Milyar) muhammen bedelle satışa çıktı. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

1

Teklifler kapalı zarf usulü ile alınacak. Son teklif verme tarihi ise 26 Ağustos 2024 saat 16.30 olarak belirtildi. Başvurular TMSF'ye yapılacak. İhalede yine TMSF İstanbul hizmet binasında 28 Ağustos 2024 tarihinde saat 10.00'da yapılacak. Tekliflerin açılmasının ardından açık artırmaya geçilecek.

22

Kaynak: Haber Merkezi