İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje öğrenciler hem fikir üretiyor hemde iletişim becerilerini geliştiriyor. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Fikir Atölyesi’ projesi çerçevesinde farklı okuldan projeye katılan öğrenciler, Melikgazi Belediyesi Gesi Kamp Merkezi'nde çalışmalarını sürdürüyor.

ğrencilerin Kişilik Gelişimleri İçin De Son Derece Faydalı Bir Proje"

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE personeli ve Fikir Atölyesi Projesinin Sorumlu Öğretmeni İnayet Eroğlu, projede amaçlarının öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek olduğunu belirterek,  "Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında fikir atölyesi projesini hayata geçirdik. Bu ikinci fikir maratonumuz.

Milli Eğitim3

 Proje, gençlerin bir araya gelerek, 30 saat gibi kısa bir sürede fikirlerini ilgilendikleri konuları değerlendirerek, bir çalışma yapmalarını sağlıyor. Bu çalışma sonucunda da bir proje ortaya sunuyorlar. Bu projeleri daha sonra jüri önünde sunuyorlar. Bu projede temel amacımız öğrencilerimizin iletişim becerilerini geliştirmek.

 Yanı sıra onların takım içerisinde hareket etmelerini, sosyal sorumluluklarını geliştirmelerini hedefliyoruz. Öğrenciler bir arada çalışarak, kısa sürede bir ürün ortaya koymaya çalışıyorlar. Hem de sosyalleşiyorlar. Bu açıdan öğrencilerin kişilik gelişimleri için de son derece faydalı bir proje olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Milli Eğitim1

"Bu Proje Bana Daha Sabırlı Olmamı Öğretti"

Projenin çok yararlı olduğunu ve insanlarla daha rahat iletişim kurabildiğini ifade eden  öğrencilerden Nisanur Kılınç, "Sadece okul dışında bir etkinliğimiz yoktu. Sadece okul içerisindeki arkadaşlarımız ile konuşuyorduk. Bunun sayesinde tanımadığımız okullardaki insanlarla tanıştık.

Milli6

Okullar 1 Hafta Erken Mi Tatil Olacak? İşte Cevabı... Okullar 1 Hafta Erken Mi Tatil Olacak? İşte Cevabı...

Onların nasıl bir eğitim aldığını öğrendik. Eğitimlerimizi karşılaştırdık. Hepimizde çok güzel eğitim aldığımızı düşünüyoruz. Buradan da okullarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu proje bana daha sabırlı olmamı öğretti. İnsanlarla nasıl iletişim kuracağımı öğretti. Böyle bir ortamda yeni kurallar içerisinde nasıl davranacağımı daha iyi öğretmiş oldu" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: İHA