Çocukları olmadığı için doktora başvuran çift, kızlarının ikizini 11 yıl sonra doğurdu.

Baki Ersoy'dan Yeni Pınarbaşı Hamlesi! Baki Ersoy'dan Yeni Pınarbaşı Hamlesi!

Sabah’tan edinilen bilgiye göre, Müzeyyen (38) ve Engin Öztürk (45) çifti 17 yıl önce evlendi. Öztürk çiftinin çocukları olmadı. Doğal yolla gebelik gerçekleşmeyince doktora başvuran çiftin anne baba olabilmesi için tek yol tüp bebek tedavisi olmaktı. Tedaviye başlayan Müzeyyen Öztürk’ün 10 tane sağlıklı embriyosu alınarak donduruldu. Embriyolardan birinin transferiyle gebelik gerçekleşmesi ardından 6 yıl bekleyen çiftin 2013 yılında kızları Eda dünyaya geldi. 

Eda Neva Mğüzeyyen Öztürk

Çift, 11 yıl aradan sonra yeniden çocuk sahibi olmak için, daha önce tedavilerini yapan Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Ebru Öztürk’e başvurdular. 11 yıl önce dondurularak saklanan embriyolardan birinin daha transfer edilmesini istediler. Transferin ardından yeniden gebe kalan Müzeyyen Öztürk, bu yıl şubat ayında kızları Neva’yı doğurdu.

Anne Müzeyyen Öztürk ‘İlk kızımızı kucağımıza almak için 6 yıl bekledik. Eda'ya kavuştuğumuzdaki mutluluğumuzu anlatmam mümkün değil. Tekrar çocuk sahibi olmak istersek diye o yıllarda oluşturulan embriyolarımızı dondurmak istedik. 26 yaşımdaki yumurtalarımla elde edilen embriyolar olduğu için genç, sağlıklı ve kaliteli embriyolardı. Çok şükür ki ikinci kızım Neva da şubat ayında sağlıkla dünyaya geldi. Onlar bizim mucizelerimiz’ dedi. 

Eda Neva

‘37 Yaşındaki Hastamızın Embriyoları 26 Yaşına Ait’
Tüp bebek tedavisi kapsamında uygulanan embriyo dondurma yöntemiyle dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok sayıda çocuk sahibi olan çift olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ebru Öztürk, ‘37 yaşında embriyo transferine hazırladığımız hastamızın embriyoları 26 yaşına ait. Genetik olarak sağlıklı olma şansı yüksek embriyolardı. Hastamızın iki embriyo transfer edilme hakkı olsa da ikiz gebelik istemedikleri için tek embriyo transferi planladık. Genç yaşta dondurulan embriyomuzun transferi ile şimdi de Neva'mızı kucağımıza aldık’ diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ