İklim Değişikliğiyle Mücadele İçin Dijital Belediye Hizmetlerinin Artırılması kapsamında düzenlenen Dijital Hizmetler Çalıştayı için Litvanya Druskininkai Belediyesi’nden 15 kişilik heyet Melikgazi Belediyesi’ne gelerek, karşılıklı dijital hizmetlerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yaptı.

Litvanyalılar Melikgazi Belediyesi Ziyaret (5)

Projenin 2. Çalıştayı için Litvanyalı heyeti Melikgazi Belediyesinde Avrupa Birliği desteği ile uygulamaya başlayan projelerin uygulama alanlarını gezdi.

İklim Değişikliğiyle Mücadele İçin Dijital Belediye Hizmetlerinin Artırılması-DigiEdu’ projesi 98 proje içinden seçilen 6 projeden biri olmuştu. Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında finans desteği alan projede Melikgazi Belediyesi ile Litvanya Druskininkai Belediyesi ortak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Litvanyalılar Melikgazi Belediyesi Ziyaret (3)

İklim değişikliği ile mücadeleye katkı sağlayacak projede, dijital belediye hizmetlerinin sayı ve niteliğinin arttırılması ve bu hizmetlerinin kullanım oranının yükseltilmesi ile insan hareketliliğinin ve buna bağlı araç kullanımının azaltılması hedefleniyor.

Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı! Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı!

Melikgazi Belediyesinden yetkililer Avrupalı heyete Akıl Küpü Kütüphanesi ile belediyenin birimlerini gezdirdi.

Editör: Ahmet Bolat