Gençlerin projelerini hayata geçirebilmesi için ihtiyacı olan maddi desteği Melikgazi Belediyesi karşılıyor.

Yapılan duyuruda , 2,5 milyon TL tutarında destek sağlanacağı bildirildi. Bu destekten faydalanabilmek için son 2 gün kaldığı duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Melikgazi Belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Bir yandan ilçemizi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken bir yandan da gençlerin gelişimine katkı sunmaya devam ediyoruz. Sağladığımız imkânlarla gençlerin kendilerini geliştirmesine ve teknoloji üretmesine zemin hazırlıyoruz.

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivallerinden biri olan TEKNOFEST 2024 bu yıl Adana'da düzenlenecek. 2 yıldır olduğu gibi bu yılda Milli Teknoloji hamlesi yolunda yeni projelere destek olmaya devam ediyoruz. Belediye olarak TEKNOFEST’e katılan ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizi destekleyerek onlara sponsor oluyoruz.

Biz de bu kapsamda Melikgazi Belediyesi olarak öğrencilerimiz teknoloji geliştirsin ve başarılı olsun diye her türlü desteği veriyoruz. 2022 yılında 33 takıma 1 milyon TL destek vermiştik. Geçtiğimiz yıl 2023'te tam 20 projeye 1,5 milyon TL destek verdik. Bu sene 2024 Türkiye Yüzyılı’nda 2,5 milyon TL destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Melikgaziteknofest (2)

2,5 milyon liralık bu destekten yararlanmak isteyen gençler için son gün 15 Mart 2024 Cuma olarak bildirildi.

Pentagon'dan Şaşırtan 'UFO' Açıklaması! Pentagon'dan Şaşırtan 'UFO' Açıklaması!

Başvuru için;  Melikgazi Belediyesi

Kaynak: İHA