Geçtiğimiz günlerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin emeklilere yönelik yaptığı projede kura çekimi gerçekleştirilmişti. 

Mevcut Hobi Bahçesi sahiplerine çok az sayıda dolu çıkması akıllarda soru işareti bırakırken bir çok mevcut hobi bahçsi sakini duruma tepki gösterdi.

Hobi Bahçesi sakinleri kura öncesi katılım ücreti belirlenmesi gerektiğini savunburken aynı ailen 4-5 kişinin kuraya katılmasının ise etik olmadığı aynı zamanda çok az sayıda mevcut kullanıcının kurada dolu çıktığını belirttiler.

Hobi bahçeleri için noter tarafından yapılan çekiliş sonucunda  asil ve yedek kullanıcılar belirlenmişti. Kurada asıl kullanıcı olarak çıkan 181 adet mevcut kullanıcıların belirlenmesi sonrası tüm hobi bahçesi kazananların numaraları ile listeleri yayınlandı.

Proje kapsamında 2 bin 543 Hobi Bahçesi için 22 bin 647 başvuru yapılmıştı.

14 Mayıs'a kadar Sözleşme İmzalanacak

7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar(2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya, Şeker 1.  ve şeker 2. Kısım ile Selçuklu hobi bahçesine yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.

663Hobi654

Ödemeler 3 Taksit halinde yapılacak

14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir. 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi (şehit yakını,gazi ve engelliler 834 Tl yi )online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.) İkinci taksiti Haziran sonuna, üçüncü son taksiti de Temmuz sonuna kadar yatırmayanların sözleşmeleri de iptal edilip bahçe boşaltılacaktır.

28 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir. Kasım ayında devir alacak asıl kullanıcıların sözleşmeleri Kasımdan sonra yapılacaktır

Listede adı görünmeyenler ne yapacak?

Kayseri’de Cami Tadilatına 2 Milyon Lira Harcandı! Kayseri’de Cami Tadilatına 2 Milyon Lira Harcandı!

- Kurada asil olarak hak kazanıp da lisede adı görünmeyenler veya yanlış yazılmış olanlar 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü ek binada bulunan hobi bahçeleri müdürlüğüne başvurabilirler.

Numaralandırılmış Hobi Bahçesi Listesi

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU