Sivas Milletvekili aday adayı olarak gösterilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni hakkındaki taciz iddiası gündeme bomba gibi düştü. GazeteDuvar Gazetesi’nden Ferhat Yaşar’ın haberine göre; 4 yıl önce Ankara’da bulunan Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ne Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanan N.A. okulda görevli olan 4 öğretmen tarafından tacizle suçlandı.

Daha öncesinde Sivas Milletvekili aday adayı olan N.A.’nın okul müdürlüğü yaptığı dönemde, öğretmenleri odasına çağırarak hakaret ettiği ve bazı öğretmenleri ise taciz ettiği ileri sürüldü. Okulda görevli olan 4 öğretmen, N.A.'yı mobbing ve cinsel taciz gerekçesiyle hem Milli Eğitim Bakanlığı'na şikayet ettiği hem de Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Sinan Ateş’in Ablası Selma Ateş’i Takibe Alanlarla İlgili Yeni Gelişme… Sinan Ateş’in Ablası Selma Ateş’i Takibe Alanlarla İlgili Yeni Gelişme…

‘Kimse Bana Bir Şey Yapamaz!’

İddiaya göre N.A., eski dönem Milli Eğitim Bakanı görevinde bulunmuş İsmet Yılmaz ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’le hemşehri olduğunu söyleyerek kimsenin kendisine bir şey yapamayacağını söyledi.

İnceleme Başlatıldı!

Şikayet edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda ise "N.A. hakkında herhangi bir işlem tayinine gerek olmadığına karar verildi" ifadeleri yer aldı. Savcılık tarafından takipsizlik kararı verildi.

Yeni Görev Yeri Kız İmam Hatip Lisesi!

Şikayetler sonrasında Sincan Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ndeki görevinden kendi isteğiyle ayrılan N.A.'nın Sincan Kız İmam Hatip Lisesi'ne müdür olarak tayin edildiği öğrenildi. N.A.’nın Kız İmam Hatip Lisesi'ndeki görevine 12 Temmuz tarihinde başlayacağı öğrenildi.

Kaynak: haber merkezi