Kayseri’de yaşayan Fehmi Lup, 6 ay önce asri mezarlıkta kalbinden bıçaklanmış bir şekilde abisi Sadullah Lup tarafından bulundu. Aradan geçen süre zarfından Fehmi Lup’u kimin ya da kimlerin öldürdüğüne dair bir ize rastlanamadı. Abi Sadullah ve Yaşar Lup, Deniz Postası mikrofonlarına konuşarak, kardeşlerini kim ya da kimlerin öldürdüğünün bulunmalarını istediklerini söyledi.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 1

Yaşanan olayı anlatan abi Sadullah Lup, “Fehmi benim yanımda büyüdü. Bebekliğinden beri ben baktım ve büyüttüm. Bir pazar sabahıydı. Ben odadaydım Fehmi saat 06.00 gibi yanıma geldi. ‘Abi sigaran var mı?’ dedi. Bende ‘var’ dedi. Saat 08.00 civarı evdeyken kapının arasından uyuyor muyum diye bana baktı. Benim uyanık olduğumu görünce ‘Abi saatim geldi mi? Gidebilir miyim? Çarşıda arkadaşlarım bekliyor’ dedi. 'Tamam git ama geç kalma' dedim. Fehmi saati bilmediği için ‘güneş batmadan evde olacaksın ve duşunu alacaksın’ dedim. ‘Tamam abi’ dedi ve gitti” dedi.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 2

‘Amcamın Oğlu Aradı ve Gelip Gelmediğini Sordu’

Rahmetli babamın yanına gelmiş diyen Sadullah Lup, “Babama ‘arkadaşımın yanına gidiyorum’ demiş. Bağda bir arkadaşı var oraya gitmiş. Saat 16.30’a kadar orada kalmış. Benim amcamın kızı vefat etti. Oradan gelirken onu ziyarete gitmiş. Mezarlığı içine girmiş amcamın oğlunu aramış ve ‘Mezarlıkta ablamın yerini bulamıyorum, nerede?’ diye sormuş. O da’ Abi gel de yarın beraber gideriz, bu saate olmaz’ demiş ve sonra telefon kapanmış. Akşam beni amcamın oğlu aradı ve Fehmi’nin gelip gelmediğini sordu” diye konuştu.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 5

Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak

‘Her Yeri Aradık Bulamadık’

Saat geçmesine rağmen Fehmi’nin gelmediğini söyleyen Sadullah Lup, “Saat 22.00 oldu Fehmi yok, 23.00 oldu Fehmi yine yok, gelmedi. Durakları aramaya başladım, uyuyup kaldıysa diye. Her yeri aradık bulamadık. Sabah saat 06.27’de tekrar telefonunu aradım ama ulaşılmıyordu. Emniyete gidip kayıp başvurusunda bulunmak istedim. Emniyete giderken mezarlığa uğradım. Akşam gittim fakat bekçi yoktu. Kapılar kilitliydi. Karanlıktı, giremedim. Bağırdım ses yoktu. Sabah tekrar geldim ve içeri girdim” ifadelerini kullandı.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 4

‘Tek Bir Bıçak Darbesiyle Öldürüldüğünü Öğrendim’

Yerde birinin yattığını gördüm diyen Sadullah Lup, “Amcamın kızının bulunduğu mezarlığın yukarısındaki arada yerde biri yatıyordu. Yanına gittim. Elbisesinden tanımadım ama Fehmi yerde kolları açık bir şekilde havaya bakıyordu ve yeşil gözlerini gördüm. Orada öyle görünce çıldırdım. Emniyet mensuplarını ve ambulansı aradım. Ben kalp krizi geçirip öldü diye düşündüm. Emniyette ifadem bittikten sonra kalbinden tek bir bıçak darbesiyle öldürüldüğünü öğrendim” dedi.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 3

Katilin Bulunmasını İstiyoruz’

Katilin bulunamadığını söyleyen Sadullah Lup, “Şimdide gizlendi. Emniyete gidiyoruz ‘hala yok, bakılıyor’ diyorlar. Katil yakalandı mı? yakalanmadı mı? söylemiyorlar. Bir şey diyen yok. Dosyalarda gizlenmiş zaten öğrenemiyoruz. Nasıl olacak bilmiyoruz. Açıklama yapmıyorlar. Bu olayın üzüntüsünden babam da 1 ay önce vefat etti. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir şey demiyorlar. Sadece ‘bekleyin’ diyorlar biz de bekliyoruz. Büyüklerimizden, valimizden, belediye başkanlarımızdan kimin yaptığını öğrenmelerini ve açıklanmasını istiyoruz. Katili bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Fehmi Lup’un Abisi Konuştu Katili Saklıyorlar 6

‘Kardeşimin Kanı Yerde Kalmasın İstiyorum’

Fehmi Lup’un diğer Abisi Yaşar Lup ise, “Kardeşimin olayıyla ilgili emniyete gidiyorum bir bilgi alamıyorum. Benim devletimden isteğim katilin kim olduğunun açıklanması. Katil yakalandıysa yakalandığını açıklasınlar. Ben 6 aydır bir haber alamadığım için kendi düşüncem katili saklıyorlar. Ben kardeşimin kanı yerde kalmasın istiyorum. Konuşacak dermanım kalmıyor” dedi.

Kaynak: Özel Haber