İzmir’de basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir hakkında planlanan projeler hakkında konuşulduğunu belirterek, “Cemil Başkan'ın yönetiminde, 30 Belediye Başkanımızın yönetiminde ‘İzmir'in sanayisi, ticareti ve ihracatı için ne yapabiliriz?’ diye konuştuk. Her iki taraf içinde heyecan ve umut veren bir toplantıyı gerçekleştirmiş olduk” dedi.

İYİ Parti'de İstifa Depremi Devam Ediyor! O İsim Kim? İYİ Parti'de İstifa Depremi Devam Ediyor! O İsim Kim?

İthalat ve ihracat hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Seçim yaklaştıkça artık anket söylemek biraz da böyle seçmeni yönlendirmeye yönelik oluyor. Ama son değerlendirmemden bugüne daha kötü bir anket görmediğimi, her gördüğüm anketin daha iyiye gittiğini söyleyebilirim. 31 Mart tarihinde İzmir'de bir büyük başarı yakalayacağız ve İzmir'in beklediği değişimi, dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bundan önceki dönemde görev yapan belediye başkanlarımız konvansiyonel belediyecilik anlamında üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptılar ve daha önce de söylemiştim bu belediye başkanları Türkiye'nin herhangi bir coğrafyasında da yüksek memnuniyet oranlarına ulaşabilecek belediye başkanlarımız. İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi'ne, Cumhuriyet'e ve ülkesine çok şey veren bir kent. Ege bölgesinde 6,5 milyarlık AR-GE’nin 3,5 milyarı sadece İzmir'de yapılıyor. Türkiye ithalatı ihracatından fazla bir ülke. Bu bir sorun. İhracatın ithalatı karşılama oranı Türkiye'de yüzde 70, Ege bölgesinde yüzde 205, İzmir'de yüzde 300’ün üzerinde. Şimdi bu rakamları gördüğünüzde İzmir ülkeye bu kadar çok şey veriyorken ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne bu kadar önemli bir destek veriyorken çok üst düzeyde hizmetler bekliyor” diye konuştu.

‘Her Koltuğun Biri Erkeğe İse Biri Kadına Olmalıdır’

9 tane belediye başkan adayı olduğunu belirten Özel, “Bugüne kadar sadece 6 kadın belediye başkanımız olmuştu. İzmir, kadın-erkek eşitliğinin kadınların özgürlüklerinin bu kadar üst düzeyde olduğu ve bunları Cumhuriyete borçlu olan bu kente borcumuz bir dahaki seçimlerde 15 kadın belediye başkan adayıdır. İzmir'de her koltuğun biri erkeğe ise biri kadına olmalıdır. Şu anda 9 çok iddialı ve hepsi seçilecek yerden kadın belediye başkanımızı İzmir'in kadınlarına ve kadın haklarına saygılı erkeklerine emanet ediyoruz. 40 yaş altında 12 tane belediye başkanımızın vizyonlarıyla dünyadaki marka şehirlerle yarışacak bir İzmir'i, İzmir'in yeni devrimini gerçekleştireceğiz. İzmir, Cumhuriyet için ilk kurşunun atıldığı, milli mücadeleye son noktanın konulduğu yerdir. Birinci yüzyılda çok önemli işler başardık. İkinci yüzyılda, büyük ikinci yüzyıldaki hem belediyecilik noktasında hem de Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara yürüyüşü noktasındaki en büyük atılımı ve devrimi yine İzmir'den başlatıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA