Kayseri’de Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi açılışı gerçekleştirildi. Palancıoğlu, ‘Melikgazi’de rekor hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturduk’ dedi. 

Melikgazi Belediyesi;  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımı ile Şirintepe Mahallesi’nde hayata geçirdiği Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi’nin açılış törenini gerçekleştirdi. 
  
Eğitimde öncü yatırım ve hizmetlerindeki rekoruna yeni dönemde de devam edeceklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ’Melikgazi’de Akıl Küpü Kütüphaneleri adı altında 15 adet kütüphanemizi hizmete açtık. Her açtığımız kütüphanede gençlerimiz yoğun bir şekilde ders çalışıyorlar. Bugün Mimsin Şirintepe Mahallemizde böyle güzel bir kütüphaneyi inşallah hizmete açıyoruz. Kütüphanemizin alt katında güzel bir İkinci Bahar Evi ve cafe bulunuyor. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olan bu tesise Yusuf ve Hatice İşgüzar hayırseverlerimizin ismini verdik. Bir kısım desteği kendilerinden aldık ve hayra vesile oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun inşallah’ diye konuştu.

Kayseri'de 1.5 Milyon Ücretsiz Çorba Dağıtılacak! Kayseri'de 1.5 Milyon Ücretsiz Çorba Dağıtılacak!

‘Mahallemizdeki Pazar Yerini Buraya Taşıyoruz’

Sağlık ocağının 6 ay içinde hizmete açıldığını söyleyen başkan Palancıoğlu, ‘Melikgazi’de rekor hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturduk. Buranın açılışını yaparken Şirintepe Mahallemizde yeni bir sağlık ocağının temelini de attık. Yaklaşık 6 ay içerisinde hizmete açacağız. Diğer müjdemiz de mahallemizdeki pazar yerini buraya taşıyoruz. Vatandaşlarımız pazar yerinin uzakta, yokuşta olduğunu, gidemediklerini söylüyorlardı.  Bir diğer hizmetimiz Atölye Melikgazi adı altında kadınların el ürünlerini üreteceği, bizim de ürettikleri ürünlere parça başı ücret ödeyeceğimiz bir tesis. Mimsin Mahallesi’ndeki eski şantiye binasını yeniledik. İlk Atölye Melikgazi’yi burada açıyoruz. Kadınların yeni üretim mekanı olacak Atölye Melikgazi de hayırlı olsun. Yeni Akıl Küpü Kütüphanemiz ve İkinci Bahar Evimiz Şirintepe Mahallemize hayırlı olsun’ dedi. 

Kaynak: İHA