Yıllardır belli aralıklarla çıkan ve bir fenomene dönüşen UFO haberlerine rağmen Pentagon tarafından yapılan açıklamalar şaşırttı.

Amerika Savunma Bakanlığı’nın oluşturduğu ‘UFO’ raporu tüm dünyanın ilgisini çekti.

Tanımlanamayan uçan nesneler olarak adlandırılan ‘UFO’ ile ilgili Pentagon’un hazırladığı raporda,

Melikgazi Belediyesi'nden Gençlere 2,5 Milyonluk Destek! Melikgazi Belediyesi'nden Gençlere 2,5 Milyonluk Destek!

ABD hükümetinin 1945’ten bu yana yaptığı incelemelerde UFO’lara dair hiçbir kanıt bulamadığı ve görülenlerin çoğunun yanlış tanımlanan sıradan nesneler ve olgular olduğu sonucuna varıldığı belirtildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), "tanımlanamayan anormal olgular (UAP)” olarak nitelendirdiği tanımlanamayan uçan nesnelerle (UFO) ilgili raporunu yayınladı.

Pentagon basın sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, “Savunma Bakanlığı geçtiğimiz hafta, ABD hükümetinin UAP ile ilgili kayıtları inceleyen Anormallik Çözüm Ofisi (AARO) raporunun ilkini Kongre'ye teslim etti. AARO raporda, 1945'ten bu yana ABD hükümetinin tüm soruşturmalarını gözden geçirdi, gizli arşivleri araştırdı, onlarca görüşme gerçekleştirdi, İstihbarat Topluluğu ve Savunma Bakanlığı yetkilileriyle iş birliği yaptı” dedi.

‘UFO’ iddiaların en geniş biçimde araştırıldığını vurgulayan Patrick Ryder, ABD hükümetinin ve özel şirketlerin uzaylılara ait olduğu ortaya atılan teknolojiyi tersine mühendislikle geliştirdikleri yönündeki iddialara dair bir kanıt bulamadığı vurgulandı. UFO'ların varlığını gösteren kanıtlara rastlanmadığı aktarıldı. Ayrıca görülenlerin çoğunun sıradan nesneler ve olgular olduğu, “yanlış tanımlamadan” kaynaklandığı sonucuna varıldığı belirtildi.

Bu kapsamda 2022 yılında ABD Savunma Bakanlığı, “UFO” ihbarlarını incelemek amacıyla Anormallik Çözüm Ofisi (AARO) adlı bir kurum kurmuştu.

Kaynak: İHA